משודרג. ברדה (דני מרון)
משודרג. ברדה (דני מרון) | צילום: ספורט 5
דרך חדשה. מליקסון (אלן שיבר)
דרך חדשה. מליקסון (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אין מועדון ספורט בישראל שלא נפגע בעקבות משבר הקורונה, אבל אם יש אחד שנפגע יותר מכולם, הרי זה הפועל באר שבע בכדורגל. הבעלים אלונה ברקת הודיעה על עזיבתה, וכעת מנסה המועדון שזכה בשלוש אליפויות בעשור היוצא להישאר עם הראש מעל המים. מי שאחראי למצוא את הפתרונות בימים אלה הוא הנאמן, עורך הדין יצחק יונגר, שעלה הערב (שלישי) לראיון בתכנית "5 באוויר" בערוץ הספורט וניסה לשפוך קצת יותר אור על העתיד לבוא.

כזכור, בשבוע שעבר, הודיעה באר שבע כי מיגל ויטור וז'וסוואה קיצצו 50 אחוזים משכרם והאריכו את החוזה. שחקנים במועדון, בעילום שם, "לא קנו" את ההודעה הזו. יונגר הבהיר: "כן, הם באמת קיצצו 50 אחוז. היה מו"מ באווירה טובה מאוד. הם רוצים להיות חלק וזה מה שחשוב. בן ביטון? נדבר איתו ונראה. אני לא נכנס לשיחות פנימיות. יש פה מצב מיוחד, זו לא עונה רגילה ולכן צריך להתכונן גם לעונה הבאה. אנחנו דורשים קיצוץ משמעותי בגלל המצב".

כשנשאל על תפקידם של אליניב ברדה ומאור מליקסון במועדון - שניים מהסמלים הגדולים של הפועל באר שבע - עו"ד יצחק יונגר חשף: "הכוונה היא שאליניב יהיה מנהל מקצועי ומליקסון עוזר מאמן. שניהם וגם יוסי אבוקסיס מעודכנים בכל הנושאים".

ומה לגבי האפשרות שמי מהשחקנים יסרב לקצץ בשכרו? "נראה מה עושים איתו. כרגע השיחות מובילות להסכמות טובות, אני מקווה שזה ימשיך כך. כרגע לא שמענו ממישהו שאמר שהוא לא מוכן לקיצוץ. אף אחד לא אמר לי לא. אני עומד מאחורי הדברים האלה".

"מבחינת תקציב בעונה הבאה, נהיה בין ארבע הקבוצות עם התקציב הגבוה בליגה", הוסיף יונגר וסיפר על הקשר מול אלונה ברקת בימים אלה: "היא לא מעורבת בהחלטות מול שחקן כזה או אחר. יש מסגרת שהיא מודעת לה כי היא בכל זאת צריכה להזרים כסף, אבל היא לא מעורבת בהחלטות יומיומיות".

ומה עם יורש לאלונה ברקת? "כרגע לא מתנהל משא ומתן לרכישת המועדון", הדגיש יונגר וסיכם: "תג מחיר? זו לא תקופה נכונה להעמיד תג מחיר. אם מישהו מתעניין ברכישה - שיפנה אלינו. אנחנו מעריכים שבבוא הזמן אנשים יתעניינו ברכישת הפועל באר שבע".