(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
האוהדים בדרך חזרה? (שיבר)
האוהדים בדרך חזרה? (שיבר) | צילום: ספורט 5

משחקי הפלייאוף יערכו עם קהל? אמנם החלטה כזאת עוד רחוקה מלהגיע, אבל נקודת אור גדולה מאוד הגיעה מכיוון משרד הבריאות. השר הנכנס, יולי אדלשטיין פרסם במכתב רשמי שהנחה על ביצוע הקלות בתחומים שונים, נוכח הירידה בתחלואת הקורונה, ביניהם גם אירועי הספורט.

בעקבות מכתב ששלח יו"ר שדולת הספורט, חבר הכנסת יואל רזבוזוב, בנוגע לגיבוש תכנית להחסרת הקהל למגרשי הכדורגל, היום (חמישי) התקבלה תגובה רשמית מצד משרד הבריאות.

במכתב ששיגר שר הבריאות אדלשטיין כתב: "בהתאם לעמדות גורמי המקצוע הנחיתי את משרדי לבצע הקלות בתחומים שונים, נוכח הירידה בתחלואת הקורונה. בפגישה שקיימת עם שר התרבות והספורט, חה"כ חילי טרופר, עלה גם ענייה ההקלות באירועי ספורט ותרבות".

זוהי הצהרה ראשונה מגורם רשמי על הקלה משמעותית בהנחיות ההתקהלות. עוד הוסיף השר אלדשטיין במכתבו: "אני מבקש לעדכנך כי גם נושא זה (קהל במגרשים) ייבחן, בהתאם לעמדת גורמי המקצוע".

למרות זאת, השר אדלשטיין הדגיש שהגעה של קהל למגרשים תלויה בהתנהגות של כל אחד מאזרחי ישראל. כל עוד הקורונה עוד כאן, החזרה לסגר מוחלט והתמודדות עם גל שני עדיין על הפרק. מלשכת השר נמסר:  "המשך ההקלות תלוי בכל אחת ואחד מאיתנו. התרופפות במשמעת הקורונה עלולה להביא אותנו לגל נוסף ולסגירה מחודשת של המשק".

ב-N12 פורסם שמסתמן שתותר כניסת קהל למשחקי הפלייאוף העליון בליגת העל וכן לחצי גמר גביע המדינה בכדורגל, אבל תחת מגבלות. עוד דווח שההחלטה הרשמית תפורסם בימים הקרובים. גורם במשרד הבריאות צינן את האווירה ואמר לערוץ הספורט: "אם לא יחזור הקהל בעולם, גם אצלנו הוא לא יחזור".