(צילום: אלן שיבר)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
נערכים למציאות חדשה (צילום: עודד קרני)
נערכים למציאות חדשה (צילום: עודד קרני) | צילום: ספורט 5

בעוד פחות משבועיים הליגות המקצועניות בישראל יחודשו, אך מלבד שחקני ואנשי הצוות במכבי חיפה, מכבי תל אביב ובני סכנין, יתר 27 המועדונים לא ביצעו בדיקות קורונה. זאת בעוד שכמות הנבדקים בכלל הארץ יורד מיום ליום ואתמול עמד על 1,517 בלבד, מספר נמוך ביחס לימים שהנגיף התפשט במהירות.

השחקנים מהליגות הבכירות דורשים לעבור בדיקות קורונה, מדובר בכ-900 בדיקות בסה"כ בכל סבב, כאשר למדינה יש את הציוד הנדרש לשם כך. בגרמניה בה הכדורגל חודש בסופ"ש, השחקנים עברו בדיקות, כמו גם בליגות שעתידות להתחדש בקרוב בדנמרק, פורטוגל, צ'כיה, איטליה, ספרד ופולין.

בישראל קיים שיפור במספר החולים ולאחרונה ירדה למקום ה-35 בדירוג החולים העולמי. למרות זאת הכדורגלנים ממשיכים לשהות בבידוד הכולל יציאה לאימונים ומשחקי הכנה בלבד, כאשר כרגע לא ברור עד מתי יצטרכו להימצא בסיטואציה הזו.

חלוץ הפועל עפולה, דודו ביטון ששיחק בעבר בין היתר בפולין וספרד התייחס לסוגייה: "אני לא מבין למה בישראל לא עושים בדיקות קורונה, כמו במדינות אחרות. זה הפתרון הכי טוב לחזרה של הכדורגל ולא בידוד ביתי של חודשיים. אני נפגש עם אשתי שלא נמצאת בבידוד וילדיי שנמצאים במוסדות חינוכיים, גם כך השחקנים חשופים. הפתרון הוא בדיקות ולא בידוד".

גורם בכיר במשרד הבריאות הבהיר: "בדיקות לא יכולות להגיד שאדם שלילי מחד ומאידך יש להם הרבה מקרים של חיובי כוזב". המשמעות היא שלפי שעה, גם בדיקות הקורונה לא יחליפו את הבידוד בו שוהים השחקנים.