(מאור אלקסלסי)
(מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
מחכים לחזרה לאימונים (אלן שיבר)
מחכים לחזרה לאימונים (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

סימני השאלה בנוגע לאפשרות שליגת העל תמשיך העונה עדיין מרחפים מעלינו, וההתפשטות של נגיף הקורונה לא מאפשרת לנו לקבל יותר מדי תשובות. אבל היום (ראשון) עלה לתכנית הרדיו "5 באוויר" יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל, ארז כלפון, וסיפק תחזית אופטימית בנוגע לחזרה לשגרה מסוימת.

"יש פה את המשק הישראלי, אנחנו רואים מה קורה שם ואי אפשר לנתק את הכדורגל מהמשק. חזרת הליגה? מה שיקרה מבחינת משרד הבריאות וההנחיות שלו מבחינת חזרה לשגרה או לרבע שגרה על המשק, תהיה השפעה על הכדורגל", הוא אמר. "ברגע שאני אקבל מהגורמים הרלוונטיים את קצה החוט שאני יכול לחדש את האימונים, זה יקרה תוך שעה. זה קריטי לכדורגל הישראלי, וגם מבחינה ספורטיבית".

בהמשך כלפון נשאל אם הקהל יוכל להגיע למשחקים: "אני לא יודע, אבל למה שנהמר? בואו נחכה. יכול להיות שברגע שנחזור לשחק תהיה הגבלה על קהל. קודם כל אני רוצה לחזור ולשחק, אחרי זה נתעסק בקהל". לאחר מכן הוא נשאל אם הוא רואה תסריט שלא חוזרים לשחק: "בסוף כל משרד בריאות בכל מדינה הוא זה שמקבל את ההחלטה, הוא מחליט באיטליה, בספרד וכמובן בישראל. השאלה היא מתי משרד הבריאות ייתן לי את האישור לחזור ולהתאמן".

"אם נלך לתרחיש שנוכל לחזור להתאמן ביוני, ולצורך העניין נצטרך לשחק את יולי וחלק מאוגוסט, נצטרך לשבת ולראות אם זה משפיע על העונה הבאה. גביע הטוטו מתחיל בתחילת אוגוסט. תן לנו קודם לקבל את האישור של משרד הבריאות ואת הצפי לחזרת אימונים. אני צופה את ה-1 במאי לחזרה לאימונים".

על מה שקורה במכבי ת"א, שאין הסכמה עם הזרים: "זה נכון שבגלל שאין ענייני חל"ת וביטוח לאומי שמתאים לזרים, אז לא הכל מתאים לכולם. אבל אני יכול להגיד שכל הבעיות בסופו של דבר ייפתרו, ואם ישארו שחקנים נקודתיים, אני בטוח שהקבוצות ימצאו פיתרון לנושא הזה".

כלפון נשאל אם יש למנהלת מספיק כוח: "אני חושב שכן, יש דברים שאנחנו מדברים עליהם שאנחנו צריכים לקבל יותר אחריות וסמכות. אני מניח שעד יוני הכל יטופל. אם הליגה תחודש או לא? אני רואה את הבעיה בכדורגל הישראלי גם לשנה הבאה, כל מה שהיה הולך להשתנות. אין מסע הפחדה. אם הליגה לא תתחדש באמצע מאי זה לא מסע הפחדה. אנחנו במקום אחר מבחינה כלכלית לכל קבוצות הכדורגל בליגות המקצועניות. יש זכויות שידור, ספונסרים, אוהדים שרכשו מנויים לעונה שלמה...".