(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הצהרת ראש הממשלה בנימין נתניהו אתמול (שבת), שהסירה חלק מההגבלות, תאפשר לקבוצות הכדורגל לשוב להתאמן בזוגות בלבד ובשעות נפרדות וללא מגע תוך הקפדה על אימונים עם מסיכות וכפפות, שמירת מרחק של שני מטרים ומדידת חום בהגעה ומהיציאה מהאימונים. אבל עושה רושם שהמלצות משרד התרבות והספורט שפורסמו וקבעו יעד חזרה לא ריאלי לסוף החודש, לא מקובלות על ידי משרד הבריאות.

בשיחה שקיים המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור איתמר גרוטו, עם יו"ר מנהלת הליגה, ארז כלפון, הודיע גרוטו כי המשרד יאשר גם לשחקנים שאינם גרים 500 מטרים ממתחמי האימונים להגיע לאימון ובתנאי שיישמרו ההנחיות עליהם הכריזו אתמול.

אבל פרופסור גרוטו לא שידר אופטימיות לגבי חזרה מלאה לאימונים וטען כי משרד הבריאות יקבל החלטה רק בתחילת מאי. "קשה לי לראות איך אתם מסיימים את הליגות. כחובב ספורט אני אומר את זה", אמר גרוטו בשיחתו עם כלפון שביקש להחזיר את הקבוצות לאימונים מלאים לפחות חודש וחצי לפני אישור החזרה לליגה. "לא רואה תאריך קרוב לחזרת הכדורגל. סיכוי גבוה שתצטרכו לצלם מסך ולהכריז על סיום הליגות או אולי לאחד את העונה הזו עם זו שאחריה, אבל זו כבר לא החלטה של משרד הבריאות", הוסיף גרוטו. "קהל במגרשים לא יהיה בחודשים הקרובים. לא אצלנו ולא באף מקום אחר".

ב-5 במאי כלפון וההתאחדות לכדורגל ובראשה אורן חסון יכנסו את ראשי הקבוצות בליגות המקצועניות כדי לקבל תמונה עדכנית על הנזק הכספי, ולהחליט יחד איתם על העתיד של הענף. שתי אופציות יהיו על סדר היום. חיבור הליגה הנוכחית לזו של העונה הבאה, כלומר לשחק את הליגה שעוד לא הסתיימה במשך שתי עונות, עד מאי הבא או לסיים את הליגות בכל רגע אפשרי, כדי שההכרעות יהיו על כר הדשא והעונה הבאה תהיה מקוצרת ולא יתקיים בה פלייאוף.