(יוסי שקל)
(יוסי שקל) | צילום: ספורט 5
כץ מאוכזב מהתנהלות שחקניו (דני מרון)
כץ מאוכזב מהתנהלות שחקניו (דני מרון) | צילום: ספורט 5

בשגרה או בחירום, הפועל חיפה לא מפסיקה לספק כותרות. הקבוצה עדיין לא הצליחה להגיע עם שחקניה על מתווה של קיצוץ בשכרם בעקבות משבר הקורונה, והבעלים יואב כץ עלה לשידור ב"חמש באוויר", ודיבר על על המשא ומתן שלא צלח מול השחקנים, החיים בארה"ב בצל המגיפה וגם על פרשת רן קדוש.

כץ, שנמצא כעת בוושינגטון, סיפר על המצב במדינה: "לצערי התבשרתי אתמול שאחת מהחולים היא בת אחי, אז זה לא כל כך נחמד. מצבה בסדר ואני מקווה שהיא תצא מזה.  הייתה פה אדישות ונאיביות, מחשב שזה לא יכול לקרות. זה אף פעם לא קרה ומעטים מאיתנו זוכרים את השפעת הספרדית. אנשים זוכרים מפלות כלכליות, אבל אף פעם לא קרה שכל העולם נגוע במגפה והתממוטטות כלכלית שתגיע בעקבותיה".

בנוגע למו"מ מול השחקנים בנוגע לקיצוץ, נראה שגם הבעלים מעט מבולבל: "הלוואי שהייתי יכול לעשות לכם סדר. הקושי כאן הוא להתנהל מול מעל 20 שחקנים ב'לונג דיסטנס'. הפועל תל אביב ומכבי נתניה התנהלו פנים מול פנים וזה עבד, הגיעו לתוצאות טובות לשחקנים ולבעלים. אני לא מצליח להגיע למתווה דומה ואחד הקשיים הוא המרחק אני לא אנהל מו"מ בתקשורת אבל אני אומר שאלה מתווים מאוד הוגנים עם התחשבות של שני הצדדים ואנחנו מכל סיבה שהיא לא מצליחים להגיע לזה".

כץ דיבר גם על הבעיות אישיות שלו: "אני לא יכול לדבר על קבוצות אחרות אבל יכול להגיד שאם אני מקבל נניח שכר דירה חודשי של 1,000 דולר מכל השוכרים אצלי, ואומרים שאין לנו כסף, נכון לעכשיו אקבל 0. אני עדיין צריך לשלם משכנתאות והוצאות כמו חשמל, מים וניקיון וזה מצב מאוד לא נחמד. היו מצבים כאלה בעבר, אבל היום זה בעיות של כל הסקטורים, בנוסף לבעיות הבריאותיות. הוציאו עכשיו חוק שאי אפשר להוציא את השוכרים אז יש מצב מאוד קשה שרק הזמן יתקן.

"זה ייקח כמו חודשים ושחקנים בארץ, אם תסלח לי, שמים פס. הם לא מתחשבים וזאת אחת הבעיות. קשה מאוד לבחורים צעירים בני 24-25 להבין את הבעיות של ההורים שלהם, הם מבינים רק את הבעיות שלהם שנוגעות לקיום ולפרנסה שלהם וקשה להם להבין. זה לא מפתיע אותי שהם מגיבים ככה, אבל זה מרגיז אותי".

כץ:
כץ: "קדוש עשה את הדברים מתוך מצפון, הוא לא פוליטיקאי"(יוסי שקל) | צילום: ספורט 5
על האפשרות של מתווה שיכלול את כל הקבוצות בליגה, כץ אמר: "זה היה יכול להיות טוב, אבל לכל קבוצה יש דרגות שכר שונות. אלה עם הנמוכות יותר שלחו את כולם לחל"ת. אני אפילו לא ידעתי על המושג הזה, ארגון השחקנים ביקש. באו אליי והמליצו, אולי הם עשו טעות. חל"ת והורדה של 40%. הם הציעו, לא אני".

 בסוף השבוע האחרון פרצה סערה נוספת בקבוצה, לאחר שרן קדוש חתם על חל"ת על דעת עצמו, פרסם על כך פוסט ברשתות החברתיות ועורר את זעמם של יתר השחקנים: "הוא לא התייעץ איתי ולא דיבר עם אף אחד במועדון. רן קדוש מאוד אנושי ומצפוני, ברמה גבוהה. הפוסט שלו היה כללי ומצפוני ודיבר על ערבות הדדית. אני חושב שזו הייתה התנהגות אצילית, לא בעד ולא נגד אף אחד. הוא כוון לכל השחקנים, ולא במיוחד לשחקני הפועל חיפה. הוא עשה בעבר דברים מתוך מצפון, הוא לא פוליטיקאי".

במהלך הראיון, כץ התבשר שמי שמונה לנאמן שלו, אלעד מאירי, עזב את תפקידו: "זה בא לי בהפתעה, הוא חשב וטעה שאורן שטרלינג הלך מאחורי הגב שלו וזה לא היה נכון. זה בסדר אנשים עושים טעויות. נתנו לו גיבוי מלא.

לסיום, אמר בעלי בעלי הפועל חיפה: "לי היה קו מאוד מאוד ברור בתחילת המו"מ עם תנאים ברורים ועל התנאים הכספיים הם אמרו כן, אבל על דברים אחרים אמרו לו וזה הקשה על העניין. אני מסכים למתווה של מכבי נתניה, לא יכול לענות לגבי הצד השני אלא רק להגיד שיש שם כמה קולות. התגברתי על משברים יותר גדולים בחיים, ואני אתגבר גם על זה. מקווים להגיע להסכם בלי חל"ת, ואם לא, נתקדם ונצא למלחמה עם מה שיש לנו".