sportFive1010481
צילום: ספורט 5
אין פתרון (מאור אלקסלסי)
אין פתרון (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

פרק נוסף ב"משולש האוהבים" בין הפועל חיפה, שחקניה וארגון השחקנים. היום הודיע הארגון כי הוא משעה את את המו"מ על המתווה, לטענתו בשל חוסר תום לב מצד המועדון.

עם תחילת משבר הקורונה הודיעה הפועל חיפה על יציאה לחל"ת ומאז החל מו"מ ארוך ומתיש עבור שני הצדדים. בהודעת הארגון צוין: "לאורך כל התקופה, ניהלנו מו"מ ארוך, שבו הנהלת הקבוצה חזרה בה שוב ושוב מסיכומים, תוך מעבר בין נציגים שונים שמונו בידי כץ. שחקני הקבוצה הלכו כברת דרך לקראת ההנהלה כשהסכימו להפחית משכרם 50% מהנטו, למעט משתכרי שכר נמוך, עליהם ניסו השחקנים הבכירים להגן כשהסכימו להפחית מחצית משכרם. זאת, בכפוף לכך ששאר זכויותיהם ותנאיהם המגיעים להם לפי החוזה, לא ייפגעו".

כפי שפורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט, נושא מענק הפלייאוף העליון עלה, כאשר יואב כץ טען שהתכוון לדון בכך בעונה הבאה. בארגון המשיכו לתקוף: "לשחקנים נודע כי הנהלת הקבוצה מתכוונת להתחמק מתשלום מענק ההעפלה לפלייאוף העליון. זאת, למרות שהקבוצה כבר הבטיחה את ההעפלה והשחקנים עמדו בתנאי החוזה. הנהלת הקבוצה הבהירה לשחקנים כי היא מתנה את תשלום המענק אותו השיגו לפני משבר הקורונה, בשורת תנאים, בהם חזרה של הקהל למגרשים. בנסיבות הקיימות, ובשל ההתנהלות חסרת תום הלב, החליטו השחקנים על השעיית המו"מ, תוך שמירה על כל הזכויות המגיעות להם על פי החוזים המקוריים, החוק והדין".

מנכ"ל ארגון השחקנים, מושיקו מישאלוף שמנהל את המו"מ הגיב: "הנהלת הפועל חיפה משדרת לשחקנים שהיא מזלזלת בהם. לאחר שהייתה הראשונה להוציא שחקנים לחל"ת כפוי, במשך שבועות היא מנהלת מו"מ ועם הגעה לסיכומים, חוזרת בה. החלטנו לשים סוף לסאגה הזאת של משיכת השיחות וחזרה מההסכמות, כחלק מטקטיקה של הנהלת הקבוצה במו"מ. השחקנים הודיעו שישמחו לחזור למגרשים, בהתאם להסכמות אליהן כבר הגענו".

עו"ד אופיר רונן, יועץ משפטי לארגון השחקנים הוסיף: "במסגרת המו"מ עם הנהלת הקבוצה, השחקנים הסכימו לקיצוץ משמעותי בשכר הבסיס, בכפוף לשמירה על שאר הזכויות המגיעות להם. למרבה הצער, נראה כי הנהלת הקבוצה מנצלת לרעה את משבר הקורונה ומנסה במסגרתו לפגוע בזכויות השחקנים לקבל את מענק העלייה לפלייאוף, אותו השיגו עוד לפני פרוץ משבר הקורונה. זוהי התנהלות שאינה בתום לב. נפעל לשמירת זכויות השחקנים, על כל המשתמע מכך".

תגובת הפועל חיפה: "בניגוד לטענות שמעלה ארגון השחקנים המציאות היא הפוכה. בכל פעם שאנחנו מגיעים להסכמות עם הארגון ועורכי הדין לקראת חתימה, כפי שקרה אתמול, צצות להפתעתינו דרישות חדשות. המועדון והעומד בראשו עושים מאמצים להגיע להסדר הוגן מול השחקנים לתיקון שכרם על אף שאיננו מחויב בדין לעשות זאת, אך כאמור אלה שמים מכשולים חדשים דוגמת העלאת נושא תשלום מענקי הפלייאוף, נושא שלא הועלה פעם אחת בשבועות בהם מתנהל המו"מ, עד הימים האחרונים".

"גם בשיחה אתמול בה היו שותפים הבעלים יואב כץ, נציג ארגון השחקנים משה מישאלוף ועורכי הדין של הצדדים ובסיוע המאמן חיים סילבס, שנרתם לבקשת כץ, כבר הגענו לנוסח סופי לחתימה. אבל שוב עלה נושא מענקי הפלייאוף, מענק שבלאו הכי אמור להיות משולם על פי החוזים מתקציב העונה הבאה, ולכן אין זה הזמן לדון בו. השחקנים צריכים לזכור שלא רק הם העפילו לפלייאוף העליון, אלא גם מועדון הכדורגל הפועל חיפה שהיה צפוי ליהנות מהכנסות כתוצאה ממכירת כרטיסים, זכויות שידור, מענקי מיקום וספונסרים, הכנסות שנאמדות במליוני שקלים רבים, מקורות הכנסה שנעלמו בן רגע, וכלל לא ברור אם יתקיימו משחקי הפלייאוף, (וגם אם יתקיימו יהיו ללא קהל)".

"השחקנים בהתעקשותם לדון בנושא זה כעת עלולים להביא להרס הפועל חיפה ועתיד המועדון אשר מפרנס אותם ביד רחבה. ובאשר למשה מישאלוף, ראוי לעסקן כמוהו שעובד באיגוד השחקנים לנהל את המו"מ בדרך ארץ ובכבוד ולא להשמיץ את מי שמעביר מדי שנה מליוני שקלים רבים מכיסו הפרטי לתפעול המועדון".