כץ, השתכנע ללכת לקראת השחקנים עם השכר הנמוך (דני מרון)
כץ, השתכנע ללכת לקראת השחקנים עם השכר הנמוך (דני מרון) | צילום: ספורט 5
נציגי השחקנים הצליחו לעשות את שלהם (מאור אלקסלסי)
נציגי השחקנים הצליחו לעשות את שלהם (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

על רקע אי ההסכמה לגבי גודלו של הקיצוץ, בעלי הפועל חיפה, יואב כץ התייחס למצב הקשה שעלול להחמיר אם לא נשוב לשגרה בזמן הקרוב: "אני חושב שצריך לעשות מאמץ ולסיים את העונה על המגרש כחלק מהנורמליזציה של הכלכלה בישראל.אם לא תהיה חזרה מהירה לשגרה נחזה בקריסה של הכלכלה כפי שמעולם לא חוותה האנושות בעת החדשה".

"החזרה למשחקים צריכה להיות מפוקחת: ללא קהל ועם שמירה מקסימלית על השחקנים והצוותים באמצעות קיום בדיקות קורונה באופן קבוע. לגבי העונה הבאה בהחלט יתכן שתחילתה תהיה ללא קהל למשל בסיבוב הראשון ובהמשך אני מאמין שיהיה ניתן לפתוח את המשחקים לקהל בהתאם למגבלות ובהן הגבלת גיל הצופים".

חודש בדיוק עבר מאז הודיעה הנהלת הפועל חיפה לשחקניה שהם יוצאים לחל"ת, חודש שלם שהצדדים לא הצליחו להגיע לסיכום על מתווה, אך ההערכה היא שמחר (ראשון) הוא ייחתם.

כזכור, אחד התנאים הראשונים של נציגי השחקנים, דור מלול, עדן בן בסט וגילי ורמוט היה שהשחקנים בעלי השכר הנמוך לא ייפגעו. השבוע קיבלו השחקנים את משכורות חודש מרץ והופתעו לגלות שגם המשתכרים הנמוכים קיבלו שכר מקוצץ, מה שגרם לאי הסכמתם ולארגון השחקנים להוציא מכתב חריף נגד התנהלות המועדון.

השיחות בין הצדדים התחדשו והבעלים יואב כץ השתכנע שהשחקנים בעלי השכר הנמוך מ-8,000 ש"ח לא ייפגעו, בדומה ליתר מועדוני ליגת העל.

את השכר שקוצץ להם בחודש מרץ הם לא צפויים לקבל, אך למרות זאת נראה שהשחקנים כבר התייאשו מהמו"מ והסכימו לתנאים. שכר חודשי אפריל ומאי יקוצץ ב-50% נטו, ובמידה והליגה תחודש ותזלוג לחודש יוני-יולי, יקבלו השחקנים שכר עבור 35 ימי עבודה בקיצוץ של 50% נטו.