(צילום: שיבר)
(צילום: שיבר) | צילום: ספורט 5
נמצא פיתרון לחיילים. (דני מרון)
נמצא פיתרון לחיילים. (דני מרון) | צילום: ספורט 5

עד פתיחתה המחודשת של ליגת העל, המנהלת והקבוצות עדיין מחפשות פתרונות למכשולים שנוצרו לטובת פתיחה חלקה. אחת מאותן בעיות היא כיצד שחקני הליגה אשר משרתים בצה"ל יתנהלו לאור הנחיות הבידוד להמשך קיום הליגה. היום (שלישי) אושר רשמית: אושר המתווה, הכדורגלנים החיילים ישתתפו כמו שאר שחקני הליגה.

מוקדם יותר ארז כלפון, שהתראיין היום ב"חמש באוויר", אמר שהעבודה סביב פיתרון בעיית החיילים בדרך להסתיים: "יש פתרונות, אחד מהם הוא דחיית שירות לחלק מהשחקנים, אבל ייתכן שנמצא רעיון יצירתי אחר. מקווה שתוך 24 שעות יתקבל הפתרון". יו''ר המנהלת הזדקק להרבה פחות מהזמן שנקף וכאמור יש הסכם.

כיצד זה יתבצע? השהות בצבא תיחשב לחיילים כחלק מהבידוד, כאשר הם יוכלו להיות במקומות הבאים בלבד: בית – צבא –אימון/משחק – בית. מעבר לכך, החיילים לא יוכלו לשהות במקומות נוספים ועליהם להקפיד על כלל הנחיות הבידוד בדומה להנחיות הקיימות לגבי יתר השחקנים שאינם חיילים.

לאחר האישור הרשמי של המתווה אמר כלפון: "אני שמח על ההבנה של כלל הגורמים ויצירת מתווה הבידוד המיוחד לכדורגלנים חיילים, אשר יאפשר להם להשתתף באימוני ומשחקי הקבוצות לצד השירות הצבאי. מתווה זה הושג על לאחר שיחות וקבלת חוות דעת מגורמי הצבא על ההקפדה היתרה של כללי הבטיחות והזהירות הנהוגה בצבא וקיבל את אישור משרד הבריאות".

המתווה יכנס לתוקפו החל ממחר (רביעי) וכעת הקבוצות יוכלו להתרכז בהכנות למשחקים עם כלל שחקני הסגל, לקראת חידוש העונה ב-30.5. בתגובתו של יו''ר המנהלת הודה לשותפים שסייעו להגיע להסכמה, כאשר ברשותם מנכ''ל משרד הספורט, יוסי שרעבי ואנשי משרדו וכן למשנה למנכ''ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו.

חוץ מנושא החיילים, עוד עניין איתו מתמודדים נציגי הענף הוא סוגיית כספי הפיצויים מהמדינה, על ההפסדים הכלכליים. "קבוצוץ הכדורגל והכדורסל במשבר ובמשרד האוצר מבינים זאת", אמר כלפון. בנושא הזה, יו"ר המנהלת אמר שיש עבודה משותפת עם ענף הכדורסל : "הגשנו בקשה ראשונית יחד. אבל בכדורגל הנזקים גדולים יותר מהכדורסל. אבל אני מניח שבסוף שני הענפים יקבלו את אותו פיצוי, כיוון שמדובר בקריטריונים זהים".