ילמד יוונית? נס זמיר חוגג (צילום: מאור אלקסלסי)
ילמד יוונית? נס זמיר חוגג (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

ליגיונר חדש? נס זמיר, מלך השערים של הפועל חיפה, עשוי לצאת בקיץ לאירופה. אריס סלוניקי היוונית מגלה עניין בחלוץ, שמסיים הקיץ את חוזהו בהפועל חיפה ויהפוך לשחקן חופשי.

סלוניקי מדורגת חמישית בליגה היוונית, כשבדומה לישראל גם שם הליגה הופסקה בשל התפשטות נגיף הקורונה. המקום החמישי מוביל למוקדמות הליגה האירופית, אך טרם התקבלה החלטה בעניין חידוש הליגה. בין היתר, בסגל הקבוצה ניתן למצוא את אקס הפועל באר שבע, מיחאי קורהוט ואת אקס הפועל תל אביב, לוקאס סשה. זמיר עשוי לשתף פעולה בחוד עם חלוץ נבחרת ניגריה, בראון איידאיי.

זמיר כבש העונה חמישה שערים והוסיף בישול אחד. להפועל חיפה הגיע לפני שנתיים. החלוץ בן ה-29 עבר לא מעט קבוצות בקריירה ובין היתר שיחק בבית"ר ירושלים ובני יהודה. בגיל 17 הוא הצטרף לקבוצת המילואים של חטאפה ומשם המשיך לאלבסטה וריאל סראגוסה, אך גם שם שיחק בקבוצות המילואים בלבד.

זמיר מחזיק בדרכון ספרדי ולכן לא נחשב לשחקן זר. ההערכה היא שהוא יקבל הצעות מקבוצות נוספות בישראל לאחר שבינואר עירוני ק"ש והפועל חדרה חשקו בשירותיו. גם הפועל חיפה צפויה להגיש לו הצעה לעונה הבאה.

אריס נוסדה לפני 106 שנים, ומשחקת באצטדיון קליאתניס ויקלידיס, המכיל 23 אלף מקומות ישיבה. לקבוצה יש שלוש אליפויות, שהאחרונה בהן היתה בעונת 1945/46. התואר האחרון של המועדון היה בשנות השבעים. מי שמאמן את הקבוצה הוא מיכאל אונינג הגרמני.