(צילום: מאור אלקסלסי)
(צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
"הלחץ עליו". יואב כץ (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

סאגת הפועל חיפה מסרבת להיגמר: בעוד רוב קבוצות ליגות העל כבר מתכננות את החזרה לאימונים, ע"פ הנחיות משרד הבריאות, בקבוצה עדיין קיים ערפל כבד בשאלה: לאן הולכים מכאן. המועדון טרם הגיע למתווה קיצוץ עם השחקנים ואתמול (רביעי) נרשם פיצוץ גדול, כאשר ארגון השחקנים תקף בשם השחקנים את ההתנהלות של הפועל חיפה והעומד בראשה, יואב כץ.

מן הצד השני, חיפה הוציאה הודעה חריפה בה נאמר בין היתר: "השחקנים בהתעקשותם עלולים להביא להרס של הפועל חיפה ועתיד המועדון". המחלוקת העיקרית הינה סביב נושא המענקים: כץ מעוניין להתנות את קבלת מענק הפלייאוף העליון, רק במידה והליגה תחודש וכל הכספים יועברו לו. השחקנים, מצידם, טוענים שההישג הושג טרם התפרצות הנגיף והפסקת הליגה.

לצד המו"מ בין יואב כץ לשחקנים הישראלים, נראה שלפי שעה גם המו"מ עם השחקנים הזרים לא צולח. הזרים הופתעו מקיצוץ של 50% משכר חודש מארס, זאת למרות שכלל לא הגיעו להסכם עם המועדון. הבעלים הדגיש במספר הזדמנויות כי דין הזרים הם כדין הישראלים, אבל בניגוד לישראלים, את הזרים לא ניתן להוציא לחל"ת ולכן על הצדדים להגיע לסיכום.

בשלב הזה הזרים מסרבים לקיצוץ שהוצע. עו"ד שרבל ג'ובראן המייצג את קווין טאפוקו העביר מכתב כי הוא מופתע מהמהלך ומסרב לקצץ 50%. כץ עצמו התייחס לנושא: "כולם יצטרכו לקצץ, אני מאמין שעם הזרים אגיע לסיכום מהר יותר מהישראלים. הם מבינים שקרה אסון עולמי, חלקם פשוט לא מבין את חוקי המדינה".

תגובת עו"ד שרבל ג'ובראן מהפירמה HIE: "קווין טאפוקו פנה למשרדנו בעניין אי תשלום שכרו מאז אמצע חודש מרץ ועד היום. על השחקן נכפתה חופשה ללא תשלום ללא הסכמתו וללא שהוסבר לו משמעות הדברים. פנינו לקבוצה באמצעות עורכי דינה אך לצערי הקבוצה בחרה שלא לבוא בדברים עמנו ולהגיע לפתרון מוסכם והוגן".

ההודעה של מנהלת הליגה על האישור לשוב לאימונים, הובילה את השחקנים לצאת בפוסט משותף על רצונם לשוב למגרשים. השחקנים עצמו הודו כי ברצונם לשוב לשגרה, אך הבהירו כי הגעגוע לדשא לא יגרום להם לסגת במו"מ. שחקן במועדון הוסיף: "הלחץ עכשיו על הפועל חיפה, אנחנו רצינו במשך תקופה ארוכה להגיע לסיכום והסכמנו לקצץ כסף רב. אף אחד לא מתכוון לוותר על מה שהשגנו ביושר, ובהשקעה רבה, על כר הדשא".

כמו כן, שחקנים במועדון טוענים כי ביממה האחרונה קיבלו פניות אישיות, בעיקר אלה בעלי חוזים נמוכים, כדי לחתום על המתווה, אך לפי שעה האחדות בין כל שחקני הקבוצה נשמרת.

כזכור, המשבר הגדול היה גם אחת הסיבות לעזיבתו של הנאמן, אלעד מאירי, למרות שיואב כץ הכחיש זאת. במקביל, השחקנים וארגון השחקנים טענו כי יש בידיהם הוכחות לכך. לפי שעה, הפועל חיפה היא הקבוצה היחידה בפלייאוף העליון שלא שבה לאימונים.