(דני מרון)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
הויבך יישאר בקבוצה? (ברני ארדוב)
הויבך יישאר בקבוצה? (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

אחרי תקופה ארוכה בלי כדורגל, במכבי נתניה שמחו אתמול (חמישי) לחזור לעניינים. מעבר לניצחון על בית"ר ירושלים 1:2, אחרי תקופה ארוכה, הבעלים אייל סגל הגיע לצפות במשחק ושידר עסקים כרגיל על אף הודעתו שזז אחורה מהניהול. "היה לנו מאוד חשוב ושמח לראות את אייל. יש חוסר ודאות גדול" אמרו שחקנים.

מעבר לסגל, העובדה שנתניה שיתפה 9 שחקני בית, מתוכם שישה שחקני נוער שאחד מהם מתן לוי אף כבש, גרמה להבנה שגם בתקציב נמוך יחסית מכבי נתניה תוכל להתמודד בעונה הבאה ולהמשיך לייצר שחקנים צעירים איכותיים כמו בעבר הרחוק. השלושה שפתחו מהנוער היו רוי קורין, עמרי גנדלמן, כארם ג'אבר כשאליהם יצטרפו במהלך המשחק מתן לוי, רותם קלר, משה מולה ואלון גינת.

הניצחון על בית"ר ללא הקפטן אלמוג כהן, לזאר שירקבויץ', צליל נחמיה ו-ויקי כחלון הפצועים לא הגיע בכדורגל גדול, אבל אחרי חודשיים ללא משחקים, בנתניה יכולים לקחת גם דברים טובים.

ניקולאס אולסק ופאטוש בצ'יראי ששיחקו במחצית השנייה לא ימשיכו מאחר ונתניה לא יכולה לעמוד בעלויות הכספיות הכרוכות בהשארתם. הצוות המקצועי לוחץ על השארתם של טים הויבך שמחזיק בחוזה לעונה הבאה ולא נראה כי יסכים לקצץ 50 אחוזים משכרו, ודני עמוס וחן עזרא שמסיימים חוזים. אם עזרא לא יסכים, ייתכן ונתנה תפנה לאופציית לידור כהן שמסיים חוזה במכבי פ"ת, והמאמנים היו אלו שנתנו בו אמון בבית"ר ירושלים כשאימנו שם. החלטות לגבי רכש התקבלו רק אם ישוחררו שחקנים ואחרי שבמועדון יחליטו לגבי זהותו של המנכ"ל: יניב כהן או השארתו של ניב גולדשטיין.

כמו כן, מלבד המשחק מול הפועל ב"ש, משחקי אימון נוספים נקבעו גם מול שתי קבוצות מהליגה הלאומית - מ.ס כפר קאסם ובית"ר ת"א בת ים.