(תמונה באדיבות מכבי תל אביב, האתר הרשמי)
(תמונה באדיבות מכבי תל אביב, האתר הרשמי) | צילום: ספורט 5
דקל עומד בתמונה קבוצתית (תמונה באדיבות מכבי תל אביב, האתר הרשמי)
דקל עומד בתמונה קבוצתית (תמונה באדיבות מכבי תל אביב, האתר הרשמי) | צילום: ספורט 5

במכבי תל אביב מרכינים ראש עם מותו בטרם עת של עופר דקל, מי שניהל במשך כ-25 שנים את ביה"ס לכדורגל של מכבי צפון. דקל נפטר היום (שלישי) בגיל 62. דקל, שגדל לתוך משפחת מכבי עוד בצעירותו, שיחק במחלקת הנוער של המועדון עד גיל נוער בתפקיד הבלם, אך נפצע ולא יכול היה להמשיך לקבוצה הבוגרת.

ב-1992 מונה למנהל המקצועי של קבוצות הליגה ומנהל בית ספר צפון, כשלמעשה כל פרויקט 'מכבי צפון' נוהל תחתיו. מלבד תפקידו המקצועי במועדון, הייתה לו אהדה העצומה למכבי תל אביב. הוא ליווה את הקבוצה במשחקי הבית ומשחקי החוץ גם במהלך העונה הנוכחית בה התמודד עם מחלתו.

לא מעט שחקנים גדלו תחת הדרכתו במשך כחצי יובל, חלקם שמככבים בליגת העל כיום. שרן ייני, דור מיכה, דן גלזר, יונתן כהן ומתן חוזז ספדו לו באתר הרשמי של המועדון.

"עופר דקל היה המאמן הראשון שלי", סיפר הקפטן שרן ייני. "הוא לימד אותי מהי דרך ארץ ותשוקה למשחק. הוא היה איש משכמו ומעלה ותמיד התייצבתי בשבילו כאשר רצה שאפגוש את חניכיו. הוא הרבה להתקשר ולתמוך בי גם אחרי שנפרדו דרכינו כמאמן ושחקן בגיל 8. הוא היה שם בשבילי ברגעים הקשים יותר בקריירה ובשמחים. הוא אהב את מה שעשה. כל כולו היה ספורט, כדורגל וחינוך. זהו יום עצוב להרבה שחקנים שרבים מהם משחקים בבוגרים כיום. מלבדי, גם דור מיכה, דן גלזר, מתן חוזז ויונתן כהן היו בין השחקנים שעופר חינך, וכמונו יש עוד רבים".

הקפטן הוסיף: "עופר כבר לא איתנו, אבל הערכים שהנחיל והדרך שהתווה עומדים איתנים. כאיש חינוך אמיתי הוא זרע זרעים של רוח ספורטיבית, כבוד לקולגות וליריבים, התמדה ועבודה קשה, שיישארו עמנו לנצח. עלינו להמשיך את מורשתו ולהעביר ערכים אלו גם לדור העתיד. אני רוצה להביע את תנחומינו בשם כל אגודת מכבי תל אביב. זהו יום עצוב מאד לכדורגל הישראלי. נוח על משכבך בשלום".