האירי במדי ק
האירי במדי ק"ש (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

בסוף החודש, אמורה הליגה הפולנית לחזור לפעילות. לאור אי הוודאות סביב משבר הקורונה, במדינה עשויים להיות מהראשונים שיחזרו לשחק כדורגל, ומי שכבר מתכונן למצב החדש הוא קיליאן שרידן. החלוץ האירי, שפתח את העונה הנוכחית בעירוני קרית שמונה מליגת העל, משחק כיום בוויסלה פלוק והתראיין לסוכנות ידיעות אירית, בה סיפר על התחושות שלו לקראת החזרה לשגרה.

"הליגה וההתאחדות מכירים את הסיכונים שבחזרה, ואני סומך עליהם. הם מכינים את כל התנאים כדי שיהיה בטוח לשוב ולשחק". איך הכוננות משפיעה בחיי היום יום של שחקנים? "בכל יום מילאנו דו"ח רפואי, שנשלח לליגה כדי שיוכלו לעקוב אחרי בעיות רפואיות, אם תהיינה כאלה. זה יקרה למשך שבועיים כדי לראות האם יש סימנים שמישהו יצטרך להיכנס לבידוד. עד כמה שאני יודע, אף אחד בקבוצה לא נדבק".

פלוק, קבוצתו של שרידן, חזרה להתאמן בקבוצות קטנות, והחלוץ כבר מכיר בסיטואציה החדשה: "זה יהיה כל כך מוזר כשנחזור. יש לנו 11 משחקים עד סוף העונה, והם אמורים לקרות תוך פרק זמן של חודש: זה אומר לשחק כל שלושה ימים. זה לא משהו שחשבנו שנעשה. יהיה מעניין לראות איך הקבוצות הולכות לנהל את הפציעות ואת חלוקת הדקות".

שרידן בן ה-31 הספיק לעבור לא מעט קבוצות בקריירה, בהן סלטיק (בה גדל), צסק"א סופיה, אומוניה ניקוסיה (במדיה כבש נגד בית"ר ירושלים בליגה האירופית), וכאמור בקרית שמונה שם חתם בקיץ האחרון. האירי הבקיע ארבעה שערים והוסיף עוד שלושה בישולים במדי הקבוצה מהגליל, עד ששוחרר בחודש ינואר לטובת התחנה הבאה. כעת, הוא ינסה לחזור לכושר בפולין ולהציל את פלוק ממאבקי ההישרדות.