בורטי בנבחרת גאנה (Getty)
בורטי בנבחרת גאנה (Getty) | צילום: ספורט 5

ההגעה לישראל לא תמיד קלה עבור ספורטאים זרים, ולפעמים מסתיימת גם בעוגמת נפש. חלוץ נבחרת גאנה לשעבר, ברנארד בורטי, סיפר בראיון במולדתו על חוויה לא נעימה שעבר, כשהושאל לבני סכנין לשישה חודשים במהלך 2008/09.

"חתמתי על חוזה ראשונה בגאנה לפני שחתמתי על החוזה המקורי בישראל", סיפר בורטי. "הבעיה הייתה שלא קיבלתי מענק חתימה של 30,000 דולר. נשיא ההתאחדות הגנאית, קורט אוקראקו היה אחראי על העסקה, אבל אני לא יודע מי קיבל את הכסף בשמי ואם זה הוא או מישהו אחר".

"שיחקתי בליגה האירופית וכמה משחקים בינלאומיים עבור המועדון שלי", החלוץ המשיך. "אבל לא קיבלתי את הקצבה החודשית שלי בגובה 1,000 דולר אז התלוננתי לסוכן שלי על זה, אבל הוא אמר לי לשכוח מזה. לא יכולתי לפנות למועדון בגלל פערי שפה".

ואיך זה נגמר? "קיבלתי רק משכורת חודשית אחת מתוך חוזה של חצי שנה שחתמתי עליו, ואני לא יודע לאן הלך השכר של חמשת החודשים הבאים. הקבוצה הייתה מוכנה לעשות הכל עבורי, שלחו לי 500 דולר כשהייתי בגאנה ועוד 1000 דולר שלחו לי הביתה. מישהו גנב לי את הכסף, אבל אני לא יכול להאשים אף אחד. התלוננתי למאמן הארטס אוף אוק לשעבר, אייל לחמן, והוא אמר לי לסיים את החוזה כי מרמים אותי. כשעשיתי את זה, הסוכן אפילו לא אמר כלום".