(דני מרון)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
בקבוצה בונים על הכספים ממכירת סבע ואלחמיד (דני מרון)
בקבוצה בונים על הכספים ממכירת סבע ואלחמיד (דני מרון) | צילום: ספורט 5

יממה אחרי ההודעה של אלונה ברקת על כך שעזיבתה את הפועל באר שבע הינה סופית, נאמן המועדון, עורך הדין יצחק יונגר, העביר מסר מרגיע: "הפועל באר שבע לא תלך לפירוק. נעמיד תקציב גבוה אם השחקנים יקצצו גם בעונה הבאה, כמו כל הקבוצות בליגת העל וכנראה שגם בעולם".

עו"ד יונגר משוכנע כי באר שבע תוכל להעמיד תקציב של 40 מיליון שקלים. זאת לאחר שעבר על ההסכמים של השחקנים וחישב את הכספים שייכנסו בעונה הבאה כתוצאה מספונסרים עתידיים, זכויות שידור, מנהלת, התאחדות, כרטיסים ומינויים, וכן כספים שייכנסו או כבר נכנסו עבור מכירתם של דיא סבע, מיכאל אוחנה וחאתם עבד אלחמיד.

הסכום המדובר - 40 מיליון - נמוך אמנם כמעט בחצי מסך התקציב בעונה האחרונה, אבל זה עדיין צפוי להיות בין ארבעת התקציבים הגבוהים בליגה. כפי שיונגר עצמו ציין, השחקנים יתבקשו לקצץ בשכרם גם בעונה הבאה, כאשר הבכירים שבהם יתבקשו לוותר על כ-30 אחוזים, בעוד השאר יקצצו פחות. שני המשתכרים הגבוהים בסגל הם בן שהר ומיגל ויטור, ואחריהם ניתן לציין את ארנסטס שטקוס, נייג'ל האסלביינק, מרואן קבהא, לואי טאהא ובן ביטון. שחקנים שיסרבו לקיצוץ שכזה יוצעו למכירה. אפשרות נוספת היא הגעה עימם להסדר כספי על התרת החוזה.

רחמים יישאר בקבוצה? (דני מרון)
רחמים יישאר בקבוצה? (דני מרון) | צילום: ספורט 5

ישיבה ראשונה בנוגע לקיצוץ בעונה הבאה צפויה להיערך בשבוע הבא. המאמן יוסי אבוקסיס ועוזרו אליניב ברדה לא יוזמנו לשיחות, שכן הם כבר הסכימו למתווה הקיצוץ לעונה וחצי. בעוד הבעלים אלונה ברקת לא תחזור, גם עתידו של המנכ"ל אסי רחמים לוט בערפל. עו"ד יונגר צפוי לבקש מרחמים להישאר לצידו עד שיימצא רוכש, אבל המנכ"ל מתלבט.

בתוך כך, מי שצפוי להיכנס לתמונה הוא ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ'. שיחה בינו לבין הנאמן כבר התקיימה והשניים קבעו להיפגש בקרוב. דנילוביץ' לא ייתן להפועל באר שבע להתפרק וינסה למצוא משקיע, כמו גם לשכנע ספונסרים לסייע, בהם "תדיראן", הספונסר הראשי של הקבוצה, שמסיים בסוף העונה את החוזה מול המועדון.

אריאל הרוש וקווין טאפוקו, שניים מהמושאלים שצריכים לחזור בעונה הבאה, לא נמצאים בתכניות וישוחררו אם ימצאו קבוצה שתקלוט אותם. דור אלו ועמרן אלקרנאווי ישובו מהשאלה.