(יוסי שקל)
(יוסי שקל) | צילום: ספורט 5
קדוש ימשיך לחגוג בהפועל חיפה גם בעונה הבאה? (אלן שיבר)
קדוש ימשיך לחגוג בהפועל חיפה גם בעונה הבאה? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

רן קדוש עורר בימים האחרונים מהומה לא קטנה כשבחר לצאת לחל"ת על דעת עצמו בזמן ששחקני הפועל חיפה נמצאים בעיצומו של מו"מ מול ההנהלה בנוגע לתנאים. ההחלטה המעוררת מחלוקת של השוער גרמה לזעם רב בקרב שחקני קבוצתו ובסופו של דבר הובילה להדחתו מקבוצת הוואטסאפ של השחקנים. בראיון ל'אולפן הלילה' קדוש דיבר על הצעד הלא שגרתי שקיבל והתגובות הקשות שקיבל מסביבתו.

"כל כך הרבה אנשים נמצאים במצב הזה כרגע, אני לא מרגיש שזה פחיתות כבוד לעשות את הצעד הראשון. הכוונה שלי הייתה להביע סולידריות לחולים ולאנשים שנמצאים במצב קשה, אני חושב שזה המעט שאנחנו יכולים לעשות למענם", דיבר קדוש על הכוונה הטובה שלו, "אני חושב שכל אחד צריך לפעול לפי חירות מצפונו, זה הדבר שמרגיש לי הכי נכון. מקווה שהאחרים ילכו בעקבותיי".

השוער גם התייחס למצב הלא נעים לאחר ששחקני הקבוצה הוציאו אותו מהוואטסאפ של המועדון: "אני מקבל עשרות אלפי הודעות בימים האחרונים ולא רק מהאוהדים של הפועל חיפה. פונים אליי המון אנשים מכל תחומי החיים וגם כאלו שלא חשבתי שיפנו אליי. הרבה אנשים מחזיקם את צעדיי והביעו הערכה, דבר שמראה לי שעשיתי צעד נכון".

"אני מכוון גבוה יותר ולא רק לשחקני הכדורגל או עולם הכדורגל. אני מכוון למובילי דעה שנמצאים בסיטואציה דומה היום", קדוש סיפר על המטרה שלו וסיום את הראיון בתשובה לשאלה מדוע הסולידריות צריכה להגיע מהצד של השחקנים, "לא אמרתי ששכר עבודה הוא צדקה, אבל אז עבדתי בשבילו. האם אני עובד כרגע?"