(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
שחקני ב
שחקני ב"ש: "לא הגיוני שויטור וז'וסוואה פתאום סגרו" (דני מרון) | צילום: ספורט 5

ההודעה של הפועל באר שבע על כך שמיגל ויטור וז'וסוואה הסכימו לקיצוץ של 50 אחוזים משכרם בעונה הבאה, התקבלה על ידי יתר השחקנים בסגל בחשדנות מסוימת. בחדר ההלבשה אמנם משוכנעים שהשניים אכן נאלצו לקצץ כדי להישאר, אך להוציא שניים שנמנעו מלהגיב, יתר הישראלים בטוחים כי לא מדובר בקיצוץ של 50 אחוזים, כפי שנמסר כאמור בהודעה הרשמית.

"לא יכול להיות שהשניים האלו אמרו לכולנו שלא יסכימו לקצץ 50 אחוזים משכרם ופתאום הם סגרו", אמרו כמה משחקני באר שבע. "קשה להאמין שזה נכון. אולי זה שיתוף פעולה בין הצדדים וניסיון להראות שהם הסכימו ועכשיו התור שלנו לקבל את המתווה, אבל זה לא יקרה". יש לציין, שנכון להבוקר החוזים החדשים של ויטור וז'וסוואה לא נשלחו לבקרת התקציבים. "נרצה לראות בעיניים שהם הסכימו לקיצוץ של 50 אחוז", אמרו כמה שחקנים.

אבוקסיס ספג ביקורת:
אבוקסיס ספג ביקורת: "לא מתאים למועדון צמרת" (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מבחינת הנאמן, עורך הדין יצחק יונגר, מדובר בשני השחקנים הראשונים שמסכימים לקיצוץ שכזה, אחרי שאוהד לויטה, לואי טאהא, אנתוני וארן ושיר צדק סירבו לקיצוץ של בין 45 ל-50 אחוזים משכרם והפנו את הנאמן לסוכניהם, איתם טרם דיבר. יש לציין עוד כי שחקן זר משלם 25 אחוזים משכרו למס הכנסה, בעוד שחקן ישראלי משלם 50 אחוזים - והמשמעות היא, כמובן, שקיצוץ של שחקן זר לא דומה לקיצוץ של שחקן מקומי. 

"כולנו נבוא לקראת המועדון, אבל לא בחצי מהשכר", אמרו אותם שחקנים, "הקהל צפוי לחזור בעונה הבאה, העירייה צפויה להעביר את אותו התקציב וגם ספונסרים לא ינטשו כל כך מהר. מה בוער לשבת עכשיו על העונה הבאה?".

בתוך כך, עיריית באר שבע אישרה מסגרת תמיכה בהיקף מלא. כמו כן, החליט ראש העיר רוביק דנילוביץ' לסייע ולא לגבות תשלום מקבוצות הספורט על שימוש במתקנים בחודשים הקרובים. "עיריית באר שבע תקל באופן משמעותי על המועדון בנושא דמי השימוש באצטדיון בשיח משותף מולו", נמסר מהעירייה בתגובה. ההערכה היא כי מדובר בחיסכון של כ-100 אלף שקלים לאורך התקופה.

בעניין אחר, בעקבות השיחה הקשה שקיים יוסי אבוקסיס עם הסגל, העבירו כמה מהשחקנים ביקורת על שיטת המשחק של המאמן ואף ציירו אותו כ"לא מתאים לסגל השחקנים ולמועדון צמרת". במשחק האימון מול מכבי נתניה ביום שני צפוי אבוקסיס לבצע שינוי מסוים באופן המשחק. בשלב זה לא ברור אם ארנסטס שטקוס, שחזר לאימונים מלאים, ולואי טאהא, שסובל מרגישות במפשעה, יוכלו ליטול חלק.