(צילום: אלן שיבר)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
בינתיים, הכיסאות יישאר מיותמים (אלן שיבר)
בינתיים, הכיסאות יישאר מיותמים (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

תשעה ימים נותרו עד לחזרתה של ליגת העל מפגרת הקורונה הנוראית שנכפתה עליה. הקבוצות שיעלו על כר הדשא, יאלצו למרבה הצער לעשות זאת ללא תמיכה מהיציעים ועם הנחיות קשוחות. אז מה המנהלת העבירה למועדונים? הנקודות העיקריות לפניכם:
 
בדיקות: כל אדם שיכנס לתחומי האצטדיון יעבור בדיקת חום. ככל שחום הנבדק יעלה על 38 מעלות – הוא אינו יהיה רשאי להכנס לאצטדיון.

שמירה על הנחיות משרד הבריאות: כל הנכנסים לשערי האצטדיון יהיו מחויבים לעמוד בכללי והנחיות משרד הבריאות כפי שיעודכנו מעת לעת לרבות עטיית מסיכה ושמירה על כללי הריחוק החברתי (למעט שחקנים וצוות מקצועי שירשמו בטופס ושדרי המשחק בזמן השידור).

כניסה לאצטדיון: כל הגורמים שיגיעו למשחקים יתאמו זאת מראש מול הקבוצה הביתית, בהתאם למגבלת הכמויות, בקרה בכניסה שתתבצע בשערים ייעודיים וכו'.
 
איזורי האצטדיון: האצטדיון חולק לארבעה מעגלים הכוללים את האיזורים השונים ובין היתר, זירת המשחק, מתחם חדרי ההלבשה, האיזור הסובב את זירת המשחק, יציעים, משרדים, איזורי תפעול ומתחמים חיצוניים. הוגדרו האוכלוסיות השונות היכולות להכנס לכל אחד מהאיזורים, כאשר כמות האנשים הוגבלה וצומצמה באופן שיאפשר את השתתפות בעלי התפקידים ההכרחיים לקיום וניהול משחק הכדורגל.
 
התנהלות גופי תקשורת: כמו כלל הגופים המעורבים, גופי התקשורת השונים המסקרים את המשחק (כתבים וצלמים) יוכלו להכנס לאצטדיון על מנת לסקר את המשחק, בכפוף למגבלת כמויות והנחיות התנהלות מפורטות לרבות האיזורים אליהם תנתן גישה, שיועברו למערכות השונות באמצעות דובר מנהלת הליגות.

ספסלי הקבוצות: ספסלי הקבוצות יעברו התאמות על מנת לאפשר שמירת מרחק בין השחקנים המחליפים והצוות המקצועי. מבנה הספסלים ישתנה בהתאמה למגבלות האצטדיון, כאשר בחלק מהאצטדיונים השחקנים המחליפים וחלק מהצוות המקצועי ישבו ביציע ובסמוך לירידה לזירת המגרש.

אסור להתחבק אחרי שערים (אלן שיבר)
אסור להתחבק אחרי שערים (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

בדיקות רפואיות – קבוצות ושופטים: שחקני הקבוצות, אנשי הצוות והשופטים יעברו לפני כל משחק בדיקות חום, סטורציה ובמידת הצורך בדיקת רופא. השחקנים יחתמו על טופס הצהרה רפואית. נבדקים אשר לא יעמדו בדרישות הבדיקה (חום בטמפרטורה של 38 מעלות צלזיוס ומעלה, סטורציה מתחת ל 95%, אי עמידה בתנאי הצהרת הבריאות) לא יוכלו להכנס/להשאר באצטדיון. הקבוצה הביתית תהיה אחראית לביצוע הבדיקות לשופטי המשחק.
 
שימוש במתחמי חדרי ההלבשה ובמלתחות: השימוש במתחם חדרי ההלבשה ובמלתחות יתאפשר טרם המשחק ובהפסקת המחצית למטרת התארגנות ותדרוכים. לאחר סיום המשחק – יתאפשר שימוש במקלחות במתווה של 50% תפוסה, כאשר בין כל שתי מקלחות בשימוש תהיה מקלחת ריקה שאינה בשימוש.

חיטוי המתחם: תהיה הקפדה על סביבה היגיינית של מתקני האצטדיון, לרבות חיטוי ביום המשחק וטרם כניסת הגורמים השונים לאצטדיון של מתחם חדרי ההלבשה (לרבות חדרי הקבוצות, שופטים, טיפולים, מאמנים, בדיקת חומרים אסורים), מנהרת השחקנים, ספסלי השחקנים והצוות וכדורי המשחק.

לחיצות ידיים וטקסים: בהתאם להנחיות משרד הבריאות, חל איסור על לחיצות ידיים. בהתאם לכך טקס הפתיחה המסורתי ישונה בהתאם ופעילויות נוספות כמו עליית שחקנים עם ילדים ובני נוער וטקסי הוקרה שונים הכוללים השתתפות של אורחים לא יתקיימו.

חגיגות שחקנים ובעלי תפקידים: בהתאם להנחיות משרד הבריאות, מנהלי הקבוצות התבקשו להנחות את השחקנים ואת הצוות המקצועי כי לא יתחבקו לאחר כיבוש שערים, לאחר סיום המשחק ו/או בכל שלב אחר.