(האתר הרשמי של מכבי חיפה)
(האתר הרשמי של מכבי חיפה) | צילום: ספורט 5
בלבול. יתפנה מקום לזר? (אלן שיבר)
בלבול. יתפנה מקום לזר? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

דולב חזיזה, אחד משחקניה הבולטים בעונה המצוינת של מכבי חיפה העונה, עבר היום (שלישי) בהצלחה את הניתוח לבקע ממנו סבל.  הקשר צפוי לחזור לישראל מחר, להכנס לבידוד ולחזור לאימונים בעוד כחודש. חוץ מחזיזה, שחקן נוסף שכרגע על הפרק במועדון מהכרמל הוא איקוום אוטין, שעשוי לעזוב.

כאמור, עוד בימים שהליגה שוחקה באופן תקין, חזיזה סבל מהפציעה ונעדר ממספר משחקים. הקשר עבר את הניתוח, שהוגדר כמוצלח. ההליך נעשה במרפאה המומחית לתחום, שם חתכו לו עצב במפשעה. חזיזה לאחר הניתוח אמר: "אני רוצה להודות לאוהדים על התמיכה הגדולה ולמכבי חיפה על הליווי, מקווה לחזור כמה שיותר מהר"

הקשר צפוי לשוב מחר חזרה ארצה ולהתחיל את תקופה הבידוד בביתו ל-14 ימים, כפי שהתחייב לפני שיצא. בכך יצטרף לפול גרובס ונייל קלאר עוזר המאמן ומאמן הכושר שנחתו מאנגליה וישובו ב-17 לאימונים. חזיזה צפוי לחזור לאימונים מלאים בתוך חודש.

בינתיים, מכבי חיפה ממשיכה להתאמן בשתי קבוצות, והמגן השמאלי, סאן מנחם, אמר לאתר הרשמי של הקבוצה: "הרצון לשחק הוא עצום. זה חשוב לנו ולכל המדינה שצמאה לכדורגל, לחזור לסמי עופר לקהל המטורף שלנו אנחנו צריכים אותו ומחכים לחזור כמה שיותר מהר".

מבחינת מנחם, ההחלטה לחזור לשחק נכונה:"רואים איך זה מתנהל. ברוך השם יש קצב איטי מאוד של המגפה, נקווה שנחזור כמה שיותר מהר ויהיה בסדר. בפגרה רגילה היא גג שבועיים, זה משהו שלא היה הרבה זמן ולא זוכר את עצמי בפגרה כזאת. הרצון לחזור לשחק מטורף".

לפני שלושה חודשים בדיוק, רגע לפני התפרצות מגפת הקורונה, מכבי חיפה הייתה מרחק נגיעה מ"להיפטר" מהמגן הניגרי. צריך להגיד את האמת, הוא היה בעיקר נטל בשבילה, נטל שרשם 133 דקות ב-33 משחקים - אבל כעת, כשחלון ההעברות שוב בפתח, עושה רושם שהמגן הניגרי שוב בדרך החוצה.

הבוקר (שלישי), דווח בתקשורת המקומית כי אוטין שוקל את עתידו במועדון בגלל מיעוט הדקות. על פי הדיווח, מקורביו של אוטין נמצאים בקשרים הדוקים עם רנדרס הדנית, אותה קבוצה בה משחק אקס מנצ'סטר יונייטד, טוסין קהינדה - עוד הבטחה ניגרית שכשלה ברמות הגבוהות. אבל רנדרס לא לבד. עוד נאמר כי אוטין הוצע לסילקבורג המקומית ולויילה מהליגה השנייה לקראת פתיחת חלון ההעברות הקרב ובא.

אוטין בן ה-20, הגיע למכבי חיפה מאנימבה הניגרית, במדיה נבחר לשחקן הצעיר של השנה בניגריה. הוא אף הספיק לערוך הופעה אחת בנבחרת הלאומית, לפני שחתם אצל הירוקים לארבע עונות - אבל אז הנסיקה שלו נעצרה מעט, ומאז נמצא על הכוונת של מרקו בלבול, שכמעט בחר לוותר עליו כדי לפנות מקום. החלטה נכונה או לא? ימים יגידו.