(באדיבות הפועל ת
(באדיבות הפועל ת"א) | צילום: ספורט 5

ממשיכים, לאט לאט, לחזור לשגרה: אחרי שאתמול (שני) מ.ס. אשדוד והפועל באר שבע קיימו את משחק הכדורגל הישראלי הראשון מאז החלה פגרת הקורונה, היום נפרדו בני יהודה והפועל תל אביב ב-0:0 במשחק אימון ראשון של שתי הקבוצות, מאז התפרצות הנגיף ששיתקה את הכדורגל הישראלי והעולמי. המשחק נערך במכונת של שלושה שלישים, כאשר בכל חלק ישחקו 35 דקות ושני המאמנים הרבו לעשות חילופים ושיתפו לא מעט שחקני נוער.

כמו כן, המשחק היה שקול וניכר על שתי התל אביביות כי הן צריכות להוריד חלודה לקראת חזרת ליגת העל ב-30.5. האדומים הגיעו ליותר מצבים מהקבוצה של אלישע לוי, אך מייקל אולהה לא היה מדוייק ברחבה ופספס מספר הזדמנויות עם הראש. בנוסף, עלי כנאנה, שנכנס כמחליף הכניס רוח התקפית במשחק האדום והגיע לשתי הזדמנויות מצוינות, אך לא מצא את הרשת.

בתוך כך, שני שחקני הנוער של הפועל, דורון ליידנר ושביט מזל, שחתמו אתמול על חוזה ארוך טווח במועדון שותפו לראשונה במשחק בקבוצה הבוגרת. מנגד, דור ז'אן בלט בצד הכתום של העיר והגיע לשתי ההזדמנויות היחידות של בני יהודה במשחק. הכדורגל אמנם לא התעלה לרמה גבוהה, אבל כמה עשרות אוהדי הפועל הגיעו לגגות הבניינים בשכונת התקווה, עודדו והזכירו לכולנו כמה התגעגנו לדשא. ההכנות של הקבוצות יימשכו ובעוד שלושה שבועות יחל הדבר האמיתי - ליגת העל תחזור.

ההרכבים:
בני יהודה: אמיליוס זובאס; אבישי כהן, דן מורי, אליסון דוס סנטוס, מתן בלטקסה; אמיר רוסתום, סגס תאמבי, שי מזור, מתיה ליואיץ'; מוחמד גדיר, דור ז'אן.
הפועל ת"א: אריק ינקו; איאד אבו עביד, אוראל דגני, רז שלמה, דורון ליידנר; שי אייזן, אילי טמם, מוטי ברשצקי; אושר דוידה, עמרי אלטמן, עומר דמארי

מהלך המשחק
קצב טוב בשכונת התקווה בדקות הראשונות, שמתנהלות בשליטה של הפועל ת"א. בדקה ה-8 הגיעה ההזדמנות הראשונה במשחק - ליידנר ודמארי החליפו מסירות, המגן העביר רוחב לדוידה, שבעט מ-16 מטר מעל השער. בדקה ה-25 גם בני יהודה נכנסה לעניינים. אמיר רוסטום הכניס כדור עומק לדור ז'אן, והחלוץ בעט כדור חד וחזק, שחלף ליד הקורה. עם פתיחת השליש השני ז'אן שוב נשלח לעומק, אך עירנות של ג'ראפי, שיצא מהרחבה, מנעה מצב לבני יהודה. בדקה ה-50 מייקל אולהה המחליף ההגיע למצב טוב, אבל נגח גבוה.

הפועל המשיכה לתקוף ובדקה ה-55 רז כהן כמעט כבש, אבל שוב האדומים לא היו מדוייקים ברחבה והנגיחה שלו חלפה ליד הקורה. ארבע דקות מאוחר יותר, אולהה המשיך להיות מסוכן ב-16, אך נגח החוצה. הלחץ האדום נמשך ובדקה ה-72 עלי כנאנה הגיע למצב הטוב במשחק, אבל הבעיטה שלו נעצרה אצל שאבי. עד לסיום לא נרשמו עוד מצבים בולטים והקבוצות נפרדו ב-0:0.