(האתר הרשמי של הפועל באר שבע)
(האתר הרשמי של הפועל באר שבע) | צילום: ספורט 5
נשארים בנגב. (האתר הרשמי של הפועל באר שבע)
נשארים בנגב. (האתר הרשמי של הפועל באר שבע) | צילום: ספורט 5

בשורה משמחת להפועל באר שבע: הקפטן מיגל ויטור וחברו הפורטוגלי ז'וסוואה סיכמו היום (חמישי) את הישארותם בקבוצה מבירת הנגב. בחלק מהחתימה, שני השחקנים הסכימו לקצץ כמחצית משכרם לעונת 2020/2021.

יום שני, 17:00, ישיר ב-5SPORT: מכבי נתניה מול הפועל ב"ש במשחק הכנה

מיגל ויטור הצטרף לבאר שבע ב-2016, מאז הפך לאחד העוגנים המשמעותיים של הקבוצה, כולל כניסה להרכב העונה של הליגה האירופית, בעונה הנהדרת של הגמלים במפעל. למרות החתימה שכנראה תשמח את מרבית אוהדי הקבוצה, הקפטן עדיין עשוי לעזוב אם תתקבל הצעה אטרקטיבית. השחקן הגיע להבנות עם הנהלת המועדון, שלאור ההערכה אליו ולהבנה שגילה, הובטח לו כי אם יקבל הצעה גבוהה משמעותית משכרו לפני הקיצוץ, המועדון לא יעמוד בדרכו.

ויטור נשמע נרגש מאוד לאור החתימה כשאמר: "האוהדים, השחקנים והעובדים נכנסו לי כולם ללב. בחודש הבא אציין ארבע שנים להגעתי למועדון, בהן קיבלתי אהבה אינסופית, חום ותמיכה בכל מקום בעיר. חוויתי פה רגעים היסטוריים עבורי ועבור המורשת המפוארת של המועדון, לצד רגעים שהיו קשים לי מאד ברמה האישית. לעולם לא אשכח מה המועדון נתן לי בתקופות קשות, בהן נפצעתי ועתידי לא היה ברור".

הבלם הודה על העבר ועם הפנים קדימה, ויטור בטוח שמי שזכתה בשלוש אליפויות ברציפות בעתיד הלא קרוב תחזור למסלול ההצלחה, על אף הקשיים. הבלם הוסיף: "קיבלתי תמיכה וחיזוקים, שעזרו לי לחזור לעצמי ולחוות הישגים מופלאים עם חבריי. אני שמח להמשיך את דרכי במקום שהפך עבורי לבית ובטוח שיחד עם חבריי נמשיך למצב את המועדון כמועדון גדול, חזק ומפואר".

באשר לז'וסוואה, מימוש האופציה להארכת חוזהו לעונה הבאה התאפשר לאור הבעת רצונו של השחקן להמשיך את דרכו במועדון, חרף הקיצוץ המשמעותי בשכרו. השחקן שהגיע בתחילת העונה הנוכחית, הפך במהרה לאחד השחקנים הדומיננטיים והאהובים בקבוצה.

הקשר שהציג עד הפסקת העונה, יכולת מצוינת, מעבר לחוזה, קיבל כבוד גדול כשגם את המספר על גב חולצתו הוא יחליף. כעת ז'וסוואה ילבש את המספר 10, הראשון לעשות זאת מאז פרישתו של אליניב ברדה. הקשר התייחס גם הוא לחתימה: "הגעתי בתחילת העונה ומהרגע הראשון הרגשתי את אהבת ותמיכת הקהל. אני מרגיש מחובר למקום ונהנה להיות פה. זו זכות גדולה להיות חלק מהפועל ב"ש. אעשה הכל כדי לשמח את האוהדים ואני מחכה לרגעים בהם ניפגש וניצור חוויות חדשות".

גם הקפטן לשעבר, אליניב ברדה, התייחס למי שנכנס לנעליו: "אני יודע שכשז'וסוואה הצטרף אלינו בקיץ שעבר, היה לו חשוב ללבוש את המספר 10. אני חושב שאין זמן מתאים מזה, לאור הצעד שעשה, לראות אותו עם המספר 10 על הדשא".

התגובות לחתימה הגיעו כמובן גם מצידם של מאמן הקבוצה וכן מההנהלה. יוסי אבוקסיס אמר: "זו תקופה בה כולנו נדרשים להיות אגרוף אחד ולהמשיך לצעוד יחד להישגים. אני שמח על הצעד בו גילו השחקנים מנהיגות ושמו לנגד עיניהם את טובת המועדון. שניהם שחקנים משמעותיים ואני מברך על הסיכום". מנכ"ל המועדון, אסי רחמים בטוח גם הוא בעתיד ורוד יותר: "זהו סיכום משמעותי ואין לי ספק שאם יתר השחקנים ילכו באותה הדרך נוכל ביחד עם הקהל האדיר שלנו להעמיד קבוצה איכותית, שתתמודד בצמרת הכדורגל הישראלי".