(אנצ'ו גוש, סוכנות ג'יני)
(אנצ'ו גוש, סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5
ברקת,
ברקת, "לא הייתה צריכה לעזוב" (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

בזמן שסימני השאלה בנוגע לתאריך החזרה של ליגת העל עדיין מרחפים, איזי שרצקי מצא זמן להתראיין בתכנית הרדיו "5 באוויר", וסיפק לא מעט כותרות מעניינות לגבי הדיונים על המשבר, העזיבה של אלונה ברקת מהפועל באר שבע, המאמנים שעברו בקריית שמונה והשחקנים הזרים.

"לפני ארבעה ימים אומר פרופסור גרוטו שחוזרים בספטמבר, וכעבור שעה הוא מודיע אחרת", אמר שרצקי. "אני לא מאמין שיהיה כדורגל, לצערי. ברור שצריך לחזור, אבל כשזה לא פוגע בבריאות של אף אחד. ראיתי כל קלטת של שחקן 10 פעמים בשנים האחרונות, אני לא יכול לראות קלטות יותר, אין לי סבלנות לזה. אני נגעל מהכדורגל, אני סובל. עכשיו אנסה שכל השחקנים שלי יהיו ישראלים. אם יורדים ליגה? ברור שאני לא הולך, אם אני לא הולך עכשיו אז אני לא אלך גם אם נרד. זו לא התקופה ללכת".

על המהלך של אלונה ברקת הוא הצהיר: "היא הייתה משמעותית מאוד. אם היה לי את האומץ לעשות את זה, גם זה היה טוב. בתקופה נורמלית אני לא עוזב אותם, מה יקרה איתם? אני מת ללכת כבר הרבה זמן. לדעתי היא לא הייתה צריכה לעשות את זה. אבל זה עניין שלה אישי. אני לא נהנה בכדורגל, אבל אני לא יכול לבוא היום לקבוצה ולהגיד להם 'חבר'ה אני לא עומד מאחוריכם'".

בעלי ק"ש גם התייחס לבעלים של מכבי תל אביב: "אני מקווה שגולדהאר לא יעזוב, הוא הדבר הכי טוב שקרה לכדורגל שלנו. נעליים של מיץ' אי אפשר להיכנס. חוגג? אני לא יודע בדיוק מה המטרה שלו, אף אחד לא יכול לבוא ולהחזיק קבוצה בעצמו".

רפואה,
רפואה, "ביום שהוא לא יצליח, הוא לא יישאר" (דני מרון) | צילום: ספורט 5

כשנשאל לאן הכדורגל הישראלי הולך: "אני אשמח אם יהיו 14 קבוצות. נראה מה יהיה, זה לא יהיה פשוט. אני לא הולך לשום ישיבה. אין לי שום דבר נגד ארז (כלפון), הוא בסדר גמור, אני בסה"כ רציתי קצת שקט מתחילת השנה".

על התקציב הצפוי להיות למועדון בעונה הבאה: "אני צריך להביא הרבה פחות ממה שהבאתי השנה. אתה יודע למה דגו הלך הביתה? כי סיכמנו שישחקו חמישה מהנוער, כעבור שבועיים רק אחד שיחק ולכן העפתי אותו, זה הכל. העונה של קפואה? הוא לא אשם, כל הזרים שהבאתי העפתי, העפנו. חיים סילבס היה שנה ו-8 חודשים למרות שנכשל. השארתי אותו כי הוא ביקש ואמר שלמד הרבה מהשנה הראשונה, הוא שכנע אותי. אני יודע שאני אשם. עמדתי לקנות את דן גלזר ממכבי ת"א, אמרו לי 'איזי הוא לא שווה', חיים אמר לי".

"קובי יודע את דעתי, ביום שהוא לא יצליח הוא לא יישאר. כל פעם שאני מפטר מאמן אני כועס על עצמי שהגעתי לזה, כי אני משלם לו פיצויים עד היום האחרון. בכר ראוי להיות מאמן הנבחרת? כן. אף מאמן שבחרתי לא עבד איתי הרבה זמן. גילי לנדאו צפצף עליי. היה לי את סלאח חסארמה ובני בן זקן ואני בקשר טוב איתם. בכר התחנן שאני אשאיר אותו, אני אהבתי אותו. אחרי שסגרתי איתו חוזה, הוא התקפל".

לאחר מכן עבר שרצקי לדבר על היחסים עם רן בן שמעון: "רן לא רצה להישאר. נתתי לו חוזה משהו מדהים של 3 שנים. לא הייתה לו הצעה ממכבי חיפה זה היה סתם, הוא החזיק אותי ומשך אותי ומשך אותי, אז אמרתי לו 'לך'. אני אחרי עונה של אליפות יכול לפטר מאמן? רן בן שמעון לא הצליח בשום מקום מאז שעזב את ק"ש. יש לך בית חם, אוהבים אותך ורוצים אותך, עזוב את השטויות שלך. נתתי לו הלוואה לדירה, מה לא עשיתי בשבילו?".

כשנשאל לגבי אחמד עאבד, אמר: "עאבד עזב אותי. היה לו שכר מאוד גבוה, לצערי הרב הוא לא הוכיח את עצמו גם אצלי. הוא חשב שהוא מראדונה. קניתי אותו בגיל צעיר מאחי נצרת, הצעתי אותו לקבוצות. אף אחד בכדורגל הישראלי לא עשה יותר כסף ממני. כל השנים. ההעברה הכי גדולה? אלרואי כהן. מיליון ורבע יורו. הלוקש הכי גדול? הזרים של השנה זה היה לוקש. השחקן הכי טוב שהבאתי זה לוי גרסיה - הוא השחקן הכי טוב שהיה בישראל. הבעיה שלו היא בראש".

בהמשך דיבר על האישיות הכי טובה שעברה במועדון: "קודם כל רועי קהת, מאוד אהבתי אותו. אבא שלו בכה לי שיעבור למכבי חיפה, אמר לי 'תן לו ללכת'. הוא בעט לקורה באירופה ואני הסתכלתי ואמרתי לעצמי שהגול הזה יכול היה להביא לי עוד 100 אלף יורו. גם שיר צדק אישיות גדולה. הסיפור שהיה לו בב"ש? לא יכול להסביר את זה. דיברתי איתו, אמרתי לו שאני בטוח שהוא לא עשה שום דבר, מסכן. אבל כל אחד וההתנהגות שלו עם השחקנים. הוא לא היה צריך להפסיד שנה. גם סלאח חסארמה אישיות מצוינת".