(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
ספירובסקי, אחרי עזיבתו להפועל יש רק 4 זרים (דני מרון)
ספירובסקי, אחרי עזיבתו להפועל יש רק 4 זרים (דני מרון) | צילום: ספורט 5

השפעת נגיף הקורונה על הכלכלה לא פסחה גם על מועדוני הכדורגל, שכבר מתחילים לתכנן את העונה הבאה. היועץ המקצועי של הפועל חדרה, אורן גולן, חשף בערוץ הספורט רעיון שכלל צמצום של כמות הזרים.

כיום מותר לכלול בסגל של קבוצה בליגת העל שישה זרים, כאשר חמישה יכולים לשחק על כר הדשא בזמן נתון. לעומת זאת, לא כל הקבוצות מנצלות את האפשרות הזו.

לבית"ר ירושלים יש חמישה זרים, כמו גם להפועל באר שבע אחרי עזיבתו של נייג'ל האסלביינק, וכן מצב דומה יש בהפועל חיפה. אצל הפועל תל אביב, אחרי שחרורו של סטפן ספירובסקי, יש ארבעה זרים בלבד בסגל.

בפלייאוף התחתון אין אף קבוצה עם שישה שחקנים שאינם ישראלים: לבני יהודה יש ארבעה, כמו גם למכבי נתניה. לקבוצות אחרות כמו מ.ס. אשדוד, הפועל כפר סבא, עירוני קריית שמונה, סקציה נס ציונה והפועל רעננה יש חמישה זרים, בעוד הפועל חדרה היא הקבוצה עם הכי פחות זרים בסגל, שלושה בלבד.

אורן גולן, ידחוף את הרעיון (אלן שיבר)
אורן גולן, ידחוף את הרעיון (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מנהלת הליגות לכדורגל כבר עתה מנסה לשכנע מועדונים שלא להחתים שישה זרים, כאשר מועדון שלא ישלים את המכסה יהיה זכאי למענק של 300 אלף ש"ח.

כאמור, בחדרה מתכוונים להניע את המהלך הזה של צמצום זרים, וההערכה שתהיה לכך תמיכה, שכן בעלי קבוצות מתכוונים לצמצם את התקציב. הבעלים של ק"ש, איזי שרצקי, כבר הצהיר שבעונה הבאה הוא יצמצם את מספר הזרים בקבוצתו, על מנת לאפשר ליותר שחקנים ישראלים לשחק. "כל אחד חופשי להביא כמה זרים שהוא רוצה, אני רוצה לבנות על ישראלים. כל אחד יביא עד כמה שהוא רוצה", מסר.

שתי הגדולות של הכדורגל הישראלי, מכבי תל אביב ומכבי חיפה, להן יש שישה זרים בסגל, לא צפויות להסכים לרעיון שהעלה אורן גולן. "צריך לדעת איך לנצל את המצב הקיים, כולם מתמודדים עם המציאות הלא פשוטה ואולי זה אחד הפתרונות", אמר היועץ המקצועי של חדרה.