(דני מרון)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
גולן, לא תומך בחידוש הליגה (אלן שיבר)
גולן, לא תומך בחידוש הליגה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מנהלת הליגה מפעילה מכבש לחצים על משרד הבריאות, משרד האוצר ומשרד הספורט על מנת לחדש את ליגת העל, אך דווקא בקרב הקבוצות ניכר שאין תמימות דעים שזה הצעד הנכון.

היועץ המקצועי של הפועל חדרה, אורן גולן, אמר אתמול (שלישי) לערוץ הספורט: "אני לא אתייפיף בפני גרוטו (המשנה למנכ"ל משרד הבריאות) ואני לא זוכר שהוא עשה העברה בנקאית לחשבון, המציאות היא קשה. הרבה קבוצות רוצות להתכונן לעונה הבאה, להבין איזה כספים נקבל. אין ערך מוסף לחודשיים שרוצים להחזיר את העונה".

חדרה היא אחת מארבע קבוצות שעדיין לא שבו לאימונים, שכן הצוות המקצועי והשחקנים עדיין נמצאים בחל"ת. "הפועל חדרה סיימה את העונה כשהיא רחוקה מקרבות התחתית, פספסנו עלייה לפלייאוף העליון. אין לנו מה לחפש בפלייאוף התחתון. זה נזק כספי גדול למועדון, אם המדינה לא תתגמל את הקבוצה בעקבות הפגיעה שנעשתה. ספונסרים שהולכים איתנו שנים נפגעו קשות ויפסיקו את העברת התרומות", הסביר גולן.

לטענותיו של היועץ המקצועי, הוא לא היחיד שנמצא במצב הזה: "מבחינה כלכלית להפועל חדרה, נס ציונה, כפר סבא ועוד מספר קבוצות לא כדאי לחזור לשחק. אנחנו לא קובעים, אלא משרד הבריאות בסופו של דבר. חדרה תעמוד בהתחייבויות שלה, לא נפשוט רגל. אנחנו רוצים להכין את הקבוצה לעונה מבחינה כלכלית וניהולית".

גולן מחזיק במספר טיעונים לאי חידוש הליגה ונראה כי בחדרה ממתינים לבשורות טובות עבורם: "מה יש לחזור לשחק בלי קהל? לסכן שחקנים בפציעות. צריך להתחיל עונה חדשה, אפשר להקדים את הליגה אם היא תגדל ל-18 קבוצות".