sportFive829144 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
בית
בית"ר תאבד גם את המקום השני? (דני מרון) | צילום: ספורט 5

לבוריס קליימן, ככל הנראה נמאס מהפרסומים שיצאו נגדו בשבועות האחרונים. שוער בית"ר שלח הודעות לנציג הבעלים, אלי אוחנה, בהן כתב: "אתם לא רוצים אותי, הכל טוב. אתם לא צריכים להמשיך עם הלכלוכים וההדלפות השקריות. לפחות תכבדו". אוחנה שלח לו בתגובה: "אני עדיין לא חבר שלך שתשלח לי SMS". בתוך כך, רופא המועדון אישר לקליימן לא להגיע לאצטדיון המושבה בעקבות הקאות, אבל בהנהלה דרשו שיגיע.

ארגון האוהדים של בית"ר, "שער האריות", הודיע שיחרים את משחקי הקבוצה עד לסיום העונה ולא יחדש את המינויים לעונה הבאה. בפוסט שהעלה הארגון נכתב: "בימים האחרונים מאז מפח הנפש בגמר גביע המדינה התוודענו לצערנו כי התבצעה התערבות בלתי מקצועית בהרכב הקבוצה למשחק הגמר, אשר הלכה למעשה פגעה בסיכויים של הקבוצה לזכות בגביע.

"מדובר במעשה שלא היה כדוגמתו בהיסטוריה של בית"ר וספק אם בכדורגל. פגיעה זו היא חציית קו אדום אשר כל אוהד מכל קצוות הקשת אינו יכול להסכים לה וגם אנחנו אומרים עד כאן. לא ננהל מחאות אלימות, לא נפגע בקבוצה תחת קריאות גזעניות, לא נפגע בשחקנים ולא נצא להפגנות מתחת לבתים של אנשים פרטיים. ברגלינו נצביע ומעתה ואילך נחרים את משחקי הבית של הקבוצה עד אשר ההתנהלות המסוכנת הזו תיפסק ומודיעים בזו כי את המינויים לעונה הבאה לא נחדש". קולם של אוהדי ארגון 'לה פמיליה' טרם נשמע בנושא. בבית"ר חוששים ממחאת הקהל.

גם עמותת אוהדי בית"ר שילבה ידיים עם "שער האריות": "הגענו לסיומה של העונה הביזיונית ביותר בתולדות בית״ר. אין סוף שערוריות שפגעו בשחקנים, באוהדים ובכל מי שאוהב וקשור למועדון. בשבוע שחלף, הבלוף הגדול שקורה בתוך הקבוצה - התפוצץ לכולנו בפנים. שתקנו עד כה כי העדפנו לשים את טובת הקבוצה על פני כל דבר אחר, אבל הגיעו מים עד נפש והגיע הזמן לעשות ולא לדבר - כי לנו נמאס! צבא שלם של אוהדים יוצא כדי להציל את בית״ר ירושלים מידי ההנהלה והעומד בראשה. אנחנו נדאג להבהיר ל'הנהלת' בית"ר ירושלים, שעל הגב שלנו - לא חוגגים. קהל שנותן את הלב, הנשמה, הכיס והזמן, קהל שמגיע מרמת הגולן ועד אילת, לכל מקום ובכל זמן - לא ראוי ליחס כזה".

שבור מאיבוד התואר. טביב ניתק מגע (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
שבור מאיבוד התואר. טביב ניתק מגע (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

"למי ששכח או התבלבל - אנחנו בית"ר ירושלים! חלומו של כל שחקן הוא להגיע אלינו, לשחק בהר הגעש של טדי. באש ובמים, בכל מזג אוויר, אנחנו נמצאים ומגיעים לכל מקום ואף אחד, אבל אף אחד לא יעשה מאתנו צחוק. עברנו כל כך הרבה לפני הגעתו של אלי טביב ונהיה עוד הרבה לאחר לכתו. טביב וכל השותפים לניהול הביזיוני של הקבוצה - אתם לא ראויים לנהל את המועדון הזה, אין לכם מקום בו ואנחנו לא נעצור וננוח עד שתהיו מחוץ לבית"ר. רק פגיעה כלכלית כנראה תגרום לכם לעזוב. אנחנו נדאג שזה יקרה, פעם אחר פעם, עד שתלכו".

"מהיום, לא מגיעים למשחקי בית, לא למשחק האחרון שנותר, לא למשחקים האירופיים ולא מחדשים מנויים. במשחקי חוץ מפוצצים את האצטדיון. כן, זה יכאב לנו ויהיה קשה, אבל די, לא תנצלו יותר את האהבה האמתית שלנו. מהיום מתחילים מלחמה על הבית שלנו, טדי ריק!".

הבעלים אלי טביב ניתק מגע מאז ההפסד בגמר הגביע. בסביבתו סיפרו כי הוא שבור מאיבוד התואר ויחשוב בימים הקרובים על חיזוק וגובה התקציב. טביב יבצע שינויים גם בצוות המקצועי והרפואי. מאמן השוערים עמי גניש צפוי לעזוב. פיזיותרפיסט חדש אמור להגיע. "מתעסקים פה כל היום בשטויות במקום להבין מה הבעיה האמיתית של המועדון", אמרו בבירה.

בשלב זה אלי אוחנה לא מגיב לאירועים האחרונים, אלא מכין כבר את העונה הבאה. איתמר ניצן וקרלוס קוויאר אמורים להצטרף. אלון תורג'מן הוא שם שטביב ואוחנה מאוד היו רוצים לראות בטדי, אבל נראה כי הוא מכוון לחו"ל. חן עזרא הכחיש שנתן לבית"ר עד צאת השבת ארכה לשלוח לו חוזה חדש והוא הפך רשמית בלילה שבין חמישי לשישי לשחקן חופשי. כפי שפורסם בערוץ הספורט, הפועל ב"ש תפנה אליו על מנת להחתימו על חוזה ארוך ובסכומים גבוהים ממה שבית"ר הייתה מציעה.