ענאן חלאילי, אחרי הניצחון בטדי (צילום: דני מרון) (צילום: ספורט 5)
ענאן חלאילי, אחרי הניצחון בטדי (צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5
"מעדיף את הליגה הבלגית על האוסטרית". חלאיילי (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

ענאן חלאיילי הוא אחד הסיפורים הגדולים של הכדורגל הישראלי בשנה האחרונה. הקיצוני שהתגלה במדי נבחרת הנוער במונדיאליטו בקיץ האחרון, פרץ העונה במדי קבוצתו, מכבי חיפה - וגם ההתעניינות ביבשת עושה את שלה. אחת הקבוצות שנקשרו בשמו היתה אוניון סן ז'ילואז הבלגית, שמוליכה את הטבלה בליגה המקומית - ומעוניינת לצרף את הכישרון הצעיר כבר בקיץ הקרוב.

מי ששפך אור על המצב הוא אביו של ענאן, מג'די חלאיילי, שהתראיין ל"5 באוויר" וסיפר: "זה מתקדם לאט לאט. אין פערים גדולים. אנחנו לא ממהרים לשמוע כל הצעה. המחשבה היא קודם כל מקצועית לפני כלכלית. אם הם מביאים שחקן בסכום כזה, אז הם בונים עליו. הכיוון הוא לתת לו להיות בורג מרכזי. זה אחד השיקולים".

"7 מיליון יורו עבור שחקן ישראלי זה הרבה כסף, וזה יעלה יותר מ-7. אנחנו רוצים ללכת לסן ז'ילואז. קודם כל כי זו הליגה הבלגית, היא עדיפה על הליגה האוסטרית. יוצאים משם הרבה שחקנים ויש להם שיתוף פעולה עם ברייטון והיא מוציאה שחקנים לשם".

"הם עקבו אחריו מהמונדיאליטו ועד היום. הם הולכים על זה בכל הכח ואני מקווה שיסתדר. הם רואים שכל שבוע עובר והוא נחשף עוד ועוד קבוצות יכולות להתעניין. בעסקה הנוכחית אנחנו (המשפחה) אמורים לקבל 1.7 מליון יורו".

"אנחנו לא רוצים ללכת לקבוצה שהוא יהיה בה פוסטר. הקבוצה הזו רוצה את ענאן כדי לשחק. הסוכן והעו"ד מנהלים את זה מול הבלגים, אני פחות מעורב. מקווה שתהיה עסקה והוא יילך לחו"ל וייצג את המדינה".

כמו כן, הוא סיפר על החוויה אחרי הגול המרהיב שכבש הקיצוני בשבת האחרונה: "אחרי הגול נגד בית"ר ירושלים אמרתי לענאן 'וואי, מה אתה עושה'. לא יהיה פשוט להוציא אותו עכשיו".