(מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
(מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
זמן קינדה (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
זמן קינדה (דני מרון) | צילום: ספורט 5

צ`ארון שרי, כך מסתמן, יעזוב את מכבי חיפה בחלון ההעברות הנוכחי. הקפטן הירוק נחוש לשוב למשפחתו שבהולנד וככל הנראה ייפרד לאחר המשחק מול מכבי נתניה או לאחר גמר גביע הטוטו מול מכבי תל אביב, מה שמשאיר ואקום מקצועי אצל הירוקים.

שרי הוא השחקן שאיים הכי הרבה על המסגרת במכבי חיפה העונה, בשנה בה הבקיע שני שערים ובישל חמישה נוספים בליגת העל. אחד הזרים הגדולים ביותר בתולדות ליגת העל היה אחד השחקנים שכבשו ובישלו הכי הרבה בקבוצה גם בשנה שעברה, כשהוא משלב בין איומים למסגרת, יצירת מצבים ויכולת לאיים גם מחוץ לרחבה.

לאורך רוב העונה ראינו את חיפה משחקת עם שרי במקומו הטבעי, הקישור, כשלסירוגין הוא משחק לצידו של ליאור רפאלוב. השילוב של שני היוצרים לצד קשר אחורי טבעי יותר אפשר לירוקים לשחק כדורגל התקפי, אותו "דגו בול" שזכה לאהבה ברשתות. פציעתו של מחמוד ג`אבר, אגב, טרפה את הקלפים מהבחינה הזאת.

רוב העומס יפול על רפאלוב, אך מלבדו מי שצפוי להפוך לשחקן הרכב הוא גדי קינדה. קינדה קיבל רבע שעה בניצחון של חיפה אמש מול בני סכנין, מגיע כמספר 8 שיכול ליצור מצבים ויכול למצוא את עצמו לצידו של רפאלוב או במקומו כיוצר המרכזי של הקבוצה בהמשך. קינדה הגיע לישראל כשחקן שנתפס כשובר שוויון בעיני חיפה, ויכול להיות מחליפו של שרי.

מעבר לכך, עזיבתו המסתמנת של שרי פותחת מקום נוסף לזר בקבוצה. בהתחשב ביכולת של קינדה, של רפאלוב ואף של מחמוד ג`אבר לשחק כמספר 8 או בכושרו של ענאן חלאיילי שהבקיע בשני המשחקים האחרונים, יכול להיות שנראה את חיפה מעדיפה להחתים זר שיכול לתרום באספקט שונה מייצור מצבים. בין אם זה קשר אחורי, חלוץ נוסף על פיירו או בלם, אנחנו יכולים לראות את הירוקים הולכים למספר כיוונים. כל זה, כמובן, אם שרי אכן יעזוב בחלון הנוכחי.