(מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
(מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

יכולה להאשים רק את עצמה. עד לפני המשחק נגד בני ריינה הערב (ראשון), נדמה היה כי ביממה האחרונה התעסקו במכבי חיפה בכל דבר חוץ מבכדורגל. הבעיה מבחינת הירוקים היא שגם על הדשא בסמי עופר, התחושה היתה זהה אחרי שהחבורה של שרון מימר היממה את זו של מסאי דגו עם 1:2 ענק, בדרך (אולי) לסגירת מאבק האליפות.

 

 

רכבת ההרים שעברה על מכבי חיפה העונה היתה יכולה לשבור כמעט כל קבוצה. עזיבת כוכבים, חילופי מאמן, רשימת פציעות בלתי נגמרת, משברים מקצועיים, עלייה למקום הראשון, אובדן נקודת בבית הדין, איבוד המקום הראשון, קמפיין אירופי ארוך ומפרך, ובעצם - מה לא? לפרקים, נדמה היה כי שום דבר לא ישבור את האלופה, אך עושה רושם כי הערב הזה עלול לסמל את תחילת הסוף של חלום הנפת תואר רביעי ברציפות בכרמל.

כשמכבי תל אביב נמצאת בשיא כושרה וממשיכה לנצח, במכבי חיפה ידעו שמול הכבשה השחורה שלה בליגה, לא תהיה לירוקים ברירה אלא לספק משחק שהוא לא פחות ממצוין. ובכן, הערב זה היה הרבה פחות מזה. האורחת מריינה, כהרגלה בקודש מול הקבוצה מהכרמל, שיחקה כדורגל פשוט מצוין ועלתה ליתרון מוקדם כבר בדקה ה-5 אחרי שמארק קוסטה ניצל טעות של ענאן חלאילי.

מכבי חיפה ניסתה, החמיצה, נלחצה, ולבסוף קיבלה מהלומה נוספת, הפעם בדמות אחד השערים היפים של העונה. פרדי ורגאס סלל את דרכו דרך הגנת הירוקים, ובסיומו של דריבל פנטסטי הקפיץ באומנות מעל שריף כיוף והימם את סמי עופר בדקה ה-44.

ההלם נשאר עם הירוקים גם עם פתיחת המחצית השנייה, כשהחבורה של מסאי דגו נראתה אדישה ובעיקר לחוצה. הירוקים התקשו מאוד להגיע למצבים, ולבסוף נזקקו להברקה בודדת של ענאן חלאילי בדקה ה-81 - מה שלא הספיק לאלופה בדרך להפסד שעלול לסתום את הגולל על מאבק האליפות. אגב, עבור ריינה מדובר בניצחון שלישי בחמישה מפגשים מול מכבי חיפה, כשהירוקים מנצחים רק פעם אחת. כמו כן, בני ריינה היתה קבוצת הליגה האחרונה לנצח בסמי עופר, הערב היא עשתה זאת שוב.

בחיפה פינטזו על הגעה למשחק העונה בפער 7 נקודות, ומשם לצמצם אותו ל-4 נקודות ולפתוח מחדש את מאבק האליפות. כרגע, עושה רושם כי התסריט הריאלי יותר יהיה הפרש של 13 נקודות בסופו.