ליאור פרחי ואסי ישראלוף בתור "פרוספר אזגי" (מתוך עמוד האינסטגרם של (צילום: ספורט 5)
ליאור פרחי ואסי ישראלוף בתור "פרוספר אזגי" (מתוך עמוד האינסטגרם של ליאור פרחי) | צילום: ספורט 5
ליאור פרחי יחד עם אלי טביב (מתוך עמוד האינסטגרם של ליאור פרחי) (צילום: ספורט 5)
ליאור פרחי יחד עם אלי טביב (מתוך עמוד האינסטגרם של ליאור פרחי) | צילום: ספורט 5

אחד מגדולי הזמר הים תיכוני הלך לעולמו: ליאור פרחי מת בגיל 53. הזמר שנולד ברעננה הפך ברבות השנים לאחד הזמרים הידועים במוזיקה הישראלית, והביא לעולם להיטים דוגמת כמו "תיזהר ממנה", "ילד רע" וגם גרסאות כיסוי לשירים כמו "סיגליות" ו"שומר החומות".

פרחי היה ידוע כאוהד כדורגל, ומי שאהד ספציפית את בית"ר ירושלים. לאוהדי הכדורגל הישראלי הוא מוכר בעקבות הקשר שלו לתכנית "בובה של לילה", שם הוא הוזכר בשל דמותו של פרוספר אזגי (שגולמה ע"י אסי ישראלוף) שהרבה להשתמש בשירו של פרחי, "ילד רע". בנוסף, הוא גם כתב את שיר הנושא לתכנית, "בובה של לילה", שליווה את התכנית בעונות הראשונות שלה.

על תחילת דרכו בעולם המוזיקה סיפר ל"הארץ": "המוזיקה התעוררה בי בנעורים. כיכבתי אז בעיקר במגרש הכדורגל, אבל בחוג דרמה חיפשו מישהו שיעשה את קזבלן למסיבת הסיום וכמה מהבנות המליצו עליי. הרגע המשמעותי היה אחרי ששרתי את "יש מקום״, וכשנדלקו האורות ראיתי שכמה מהאמהות בוכות מהתרגשות, כאילו חוו את השיר כסיפור האישי שלהן".

יהי זכרו ברוך.

בית"ר ירושלים ספדה לו עם מותו. מטעם המועדון נמסר: "מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים כואב את מותו המפתיע של הזמר ואוהד הקבוצה ליאור פרחי ז"ל. קולו המלטף של פרחי היה חלק מהפסקול של אוהדי הקבוצה והעיר כולה. יהי זכרו ברוך".

גם היריבה העירונית, הפועל, ציינה את זכרו - באמצעות הקאבר שלו לשיר "שומר החומות".