(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
רודריגס? ואן באסטן! איזה שער של הקשר (אלן  שיבר) (צילום: ספורט 5)
רודריגס? ואן באסטן! איזה שער של הקשר (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

כשהגעתי לבלומפילד אתמול (רביעי), התחלתי לנתח את יחסי הכוחות בין הקבוצות וזיהיתי שהן בסיטואציה זהה מבחינת המומנטום. הפועל ת"א עם ריצה נהדרת של שמונה משחקים ללא הפסד בכל המסגרות ומנגד, מכבי חיפה עם ארבעה ניצחונות ברצף גם כן בכל המסגרות. היה לחץ גדול מאוד על הירוקים עקב המרדף המתמשך של מכבי ת"א בקרב האליפות. גם אצל האדומים, שעדיין מסובכים בתחתית, הלחץ היה קיים.
 
כשקיבלתי את דף ההרכבים ראיתי מערכים זהים של המאמנים ותהיתי אם הפועל יכולה להיות פקטור גם נגד מכבי חיפה. חשבתי שהאורחת תנצח בצורה קלילה ולא האמנתי שזה מה שנראה על כר הדשא.

בתחילת המשחק ראינו את שני המאמנים מנסים ללחוץ גבוה ואחרי 5 דקות חיפה השתלטה על מרכז השדה וחטפה כדורים מהפועל בחצי המגרש שלה. הלחץ הזה הוביל לשני השערים של הירוקים, שהגיעו מאיבודי כדור של המארחת. הגול הראשון היה תוצאה של תבנית משחק נהדרת של הירוקים: שרי עזב את עמדת המוצא שלו באגף ימין ונכנס לרחבה, כאשר אצילי שם לו את הכדור על הראש בדרך ל-0:1.

הפועל חזרה למשחק משער אדיר של שי אליאס, כשהיא מצליחה ללחוץ את הגנת מכבי חיפה ולהיות פקטור במשחק. כמו במשחקים האחרונים, המוליכה ידעה לחזור מהר מאוד ואחרי 4 דקות רודריגס השיב למכבי חיפה את החיוך לפנים עם שער בסגנון של מרקו ואן באסטן. ללא ספק מדובר בשער הכי יפה שנכבש העונה וחיפה ירדה למחצית ביתרון מוצדק.

במחצית השנייה קרה משהו שאי אפשר להסביר. שליטה מוחלטת של הפועל ת"א עם נתון מדהים של 70% החזקה בכדור. קשה להבין איך דבר כזה קורה למכבי חיפה עם ירידה כל כך גדולה ביכולת. המחמאות מגיעות לניר קלינגר, שהעמיד קבוצה אגרסיבית, לוחצת, וטובה עם מנהיגים על הדשא בדמות דן איינבינדר, עמרי אלטמן ובן ביטון. בנוסף,  למאמן יש שני צעירים נהדרים - דני גרופר ואושר דוידה.

ברק בכר ניסה להגיב בחילופים ושינויי מערכים, אבל זה לא כל כך עזר לו ובנס הוא יצא עם שלוש הנקודות. בכר השיג ניצחון מאוד חשוב תוך כדי שהוא שומר על המקום הראשון. ניצחון שעם כל הביקורת הקשה, אי אפשר לקחת מהחשיבות שלו.

כמו כן, הפועל ת"א היא הקבוצה היחידה בליגה שלא כבשה בהתקפה מתפרצת, מה שלא מאפיין קבוצות תחתית. כנראה שכדי להגיע ליכולת טובה גם נגד מכבי חיפה (שאיכותית ממנה), היא צריכה להחזיק בכדור. עם כל המחמאות היא תהיה חייבת לשפר את היכולת שלה להבקיע בהתקפות מעבר ובמתפרצות, כאשר אתמול הנתון עמד על 0/18.

לסיכום, ניצחון כזה אי אפשר לקחת ממכבי חיפה, אבל באותה נשימה אי אפשר להתעלם מהיכולת הירודה במחצית השנייה. הירוקים צריכים להבין ממה זה נובע ונשאלת השאלה איפה היו המנהיגים של מכבי חיפה ברגעים האלה. מצד שני,  חיפה הוכיחה השנה שהיא יודעת לנצח משחקים גם כשהיא חלשה, בניגוד לעשור האחרון. זה הדבר החשוב ביותר שברק בכר וחניכו צריכים לקחת מהמשחק אם הם רוצים להגשים את החלום ולהניף את הצלחת.