sportFive1066056 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

הלחץ בהפועל תל אביב עולה - והוא גולש לפסים מכוערים מאוד: אירוע חמור ויוצא דופן התרחש הבוקר (שישי) במתחם חודורוב, כשהאפסנאי הוותיק אלי בואנו הרים יד על אופק בלס הצעיר בזמן שהשחקן נכנס לחדרו וביקש מכנסי אימון.

כשבלס נכנס לחדרו של בואנו האחרון דחף אותו ואמר לו "עוף מפה". בתגובה בלס אמר לו "אל תיגע בי", מה שגרם לבואנו, שנמצא שנים ארוכות במועדון, לעטות את ידו על צווארו של בלס בתנועת חניקה. בהפועל הגיבו לתקרית החריגה: "מועדון הפועל הכשרה תל אביב מגנה בכל תוקף כל גילוי של אלימות באשר היא - ובפרט את האירוע שהתרחש הבוקר במתחם. הנושא יטופל בחומרה בין כותלי המועדון".

בואנו נתן את גרסתו למקרה בשיחה עם ערוץ הספורט: "הוא קילל אותי וקילל את אמא שלי, זה פגע בי אז דחפתי אותו. הגבתי לא נכון אבל זה בגלל שהוא פגע בי מילולית, דחפתי אותו מאינסטינקט. לא חנקתי אותו, זה שקר. רק שמתי יד על הצוואר". יש לציין כי בואנו, שנמצא במועדון משנת 1992, מעולם לא היה מעורב בתקרית אלימה עם שחקן כזה או אחר.

יתאוששו אחרי הפגרה הכפויה? (לירון מולדובן) (צילום: ספורט 5)
יתאוששו אחרי הפגרה הכפויה? (לירון מולדובן) | צילום: ספורט 5

הפועל ת"א מחכה לבשורה אחרי הסגר
בתוך כך, אכזבה ענקית בהפועל תל אביב אחרי ההפסד 2:1 למועדון ספורט אשדוד רגע לפני הסגר והפסקת המשחקים לשבועיים הקרובים. במועדון דיברו על החשיבות לאגור נקודות לפני פתיחת חלון ההעברות, אך ציפיות לחוד ומציאות לחוד, והאדומים מסובכים עמוק-עמוק בתחתית, כשהפער מחוף מבטחים עומד על 5 נקודות.

עם שריקת הסיום התסכול הגדול בקרב שחקני ואנשי המועדון ניכר. זאב גרינברג, שהיה מאוכזב ומוטרד מאוד, מיהר לעזוב את האצטדיון ואילו שרון ניסנוב, שהיה עצבני, עבר לפני עזיבתו בסביבת חדר ההלבשה. "כרגע אנחנו פשוט לא טובים וככל שהתוצאות הלא טובות ממשיכות השחקנים מאבדים ביטחון", אמרו בהפועל.

"המצב שלנו קשה. הדבר היחיד שיעשה שינוי במומנטום הוא החיזוק שנעשה אחרי הסגר. כשכל השחקנים החדשים יצטרפו אני בטוח שאנחנו נראה אחרת, נלך קדימה ונצא מהתקופה הרעה הזאת", הבטיח ניר קלינגר. ובכן, מאמן הפועל ת"א יקבל הזדמנות לעמוד במילה כבר במשחק הראשון לאחר הסגר.

עם חזרת האדומים למגרשים, דן איינבינדר, לידור כהן ואופק ביטון אמורים לעמוד לרשותו של קלינגר. יחד עם זאת, המטרה של הפועל היא לצרף בתקופה הקרובה לפחות שני שחקנים נוספים. כרגע, השמות החמים הם של בן שהר, פאטוס בצ'יראי ובן ביטון, כשרק אחד מבין השניים הראשונים צפוי לחתום.

כפי שפרסמנו כאן לראשונה, בצ'יראי סיכם את תנאיו בהפועל ת"א עד תום העונה, אך הוא טרם השיג את השחרור מוויסלה קראקוב. לגבי שהר, הזעזוע בעמדת המאמן באפואל ניקוסיה מעכבת את ההוצאה לפועל של העסקה. סבאס פורסיאטידיס, המאמן החדש בקבוצה, רוצה לראות ולהתרשם מכל השחקנים, ולכן שהר עדיין לא קיבל את השחרור.

"אנחנו כרגע מחכים, בן לא קיבל שחרור, נראה מה יתפתח בשבועיים הקרובים", אמרו בסביבתו של החלוץ. קלינגר לא התבייש להודות אתמול מול המצלמה ש"הלוואי שבן שהר יגיע", ואנשי המועדון שוחחו עם החלוץ בימים האחרונים בניסיון לשכנעו לחזור לחודורוב.

גם לגבי בן ביטון טרם נרשמה התקדמות, ובעסקה הזו יש שלושה צדדים. ביטון צריך להתשחרר ממכבי ת"א ולהסדיר את ענייניו שם, לסגור את תנאיו מול האדומים וגם שהפועל באר שבע תאשר את המהלך. "אנחנו מנסים לסגור את זה אבל זה ממש לא פשוט", הודו בהפועל תל אביב. אגב, במועדון גם ימתינו לראות אילו שחקנים משתחררים מקבוצות אחרות כשהשם של שלום אדרי מבית"ר ירושלים עלה (חוזהו מסתיים בתום העונה).