(צילום: דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5
סכסוך עוד מאז? טביב בעת רכישת בית
סכסוך עוד מאז? טביב בעת רכישת בית"ר (צילום: קובי אליהו, וואלה!) | צילום: ספורט 5

חוקרי מרחב ירקון המשיכו לתוך הלילה לאסוף ראיות מאזור ביתו של אלי טביב בכפר שמריהו, לאחר שאמש (שני) נזרק רימון הלם לעבר ביתו של מי שהיה בעלי בית"ר ירושלים, הפועל ת"א והפועל כפ"ס. טביב, שנמצא בארצות הברית, חזר על דברים שאמר לחוקרים גם בפעמים הקודמות: "אין לי עסקים בישראל, ואני לא מבין מי מנסה לפגוע בי או במשפחתי. לא חייב לאף אחד שקל".

חוץ מטביב, החוקרים גבו עדויות גם מאשתו, ששהתה באותה השעה בבית עם ילדיה, ומהשכנים. "שמעתי בום, כל הבית רעד", אמרה אשתו של טביב לחוקרים. במקביל נלקחו מצלמות אבטחה שהיו ברחוב ובבית והגדילו לעשות גם עם מצלמות שנלקחו מצמתים שונים הקרובים למקום מגוריו. החוקרים טעונים כי זריקת הרימון היתה למטרת אזהרה בלבד ולא נועדה לפגוע.

במשטרה טענו הבוקר כי כל כיווני החקירה נבדקים אבל החשד הוא שמדובר בניסיון סחיטה עוד מהתקפה בה רכש טביב את בית"ר ירושלים מארקדי גאידמק. כזכור, כבר בשנת 2013 טענה במשטרה כי קיים חשד שכזה, וגורמים במשטרה טענו אז כי גורמים בעולם התחתון מנסים לסחוט את טביב.

המסקנה הראשונית של החוקרים היא שהאירוע אינו קשור לאוהדי ספורט, אלא מדובר כנראה בגורמים עבריינים, על אף הכחשות גורפות מצד טביב עצמו. על פי גורם במשטרת ישראל, כאשר טביב ינחת בארץ, הוא יזומן למשרד החקירות של מרחב ירקון, שם יציגו בפניו את הראיות שיהיו ברשותם.