(צילום: מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
(צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
דקות ראשונות מאז הפציעה? כהן (צילום: ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
דקות ראשונות מאז הפציעה? כהן (צילום: ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

למעט אנדרה ג'ראלדש, מכבי תל אביב עברה את חלון ההעברות החורפי ללא שינויים משמעותיים. כשנשאל המאמן, פטריק ואן לוון, מדוע לא חיזק את הקבוצה - הוא נהג לענות שהסגל שלו מספיק איכותי ועמוק. האמירה הזאת בדיוק תעמוד למבחן.

מחר (שבת, 19:50) תתארח האלופה אצל הפועל כפר סבא, כאשר הרוטציה של ההולנדי קצרה במיוחד. במועדון הסתכלו באופטימיות לקראת המשחק: "יש לנו הזדמנות לטפס למקום הראשון", אמרו במכבי, "וזה מראה על ההתקדמות. אפשר גם להפעיל עוד לחץ על מכבי חיפה".

דן גלזר ייעדר עקב צבירת כרטיסים צהובים, גם עדן קארצב עדיין פצוע, ואבי ריקן סובל מהתכווצויות, אך אמור להיות בסגל. לא ברור האם אייל גולסה ישותף במשחק, בכל מקרה הוא אינו צפוי לפתוח בהרכב. הפיתרון של ואן לוון לקישור האחורי מפתיע יחסית, בדמותו של שרן ייני. מאור קנדיל עשוי לפתוח בעמדת המגן הימני, כשגם אילון אלמוג יחזור לרוטציה. יונתן כהן צפוי לקבל דקות ראשונות מאז שנפצע.

מי שיתפוס יותר ויותר מקום היה דור פרץ. הקשר אמנם לא שיחק נגד מכבי חיפה, אבל היה פקטור רציני החל מתחילת העונה. ואן לוון צפוי להסתמך עליו, גם מול כפ"ס - וגם במשחק החשוב באמת, מול שחטאר דונייצק בשבוע הבא.

ההרכב המשוער: דניאל טננבאום; מאור קנדיל, לואיס הרננדז, איתן טיבי, אנריק סאבוריט; שרן ייני, דור פרץ, דן ביטון; מתן חוזז, טל בן חיים, אלכסנדר פשיץ' (איתי שכטר).