(לירון מולדובן) (צילום: ספורט 5)
(לירון מולדובן) | צילום: ספורט 5
אצילי. עובר לירוק (מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
אצילי. עובר לירוק (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

העסקה הגדולה בחלון העברות של ינואר על סף סיכום: עומר אצילי, שסיים את דרכו באפואל ניקוסיה לאחרונה, קרוב לסיכום במכבי חיפה וההערכה היא שהוא יוצג במדים הירוקים תוך 48 שעות.

הקשר, שנחת בישראל בלילה שבין רביעי לחמישי, נפגש עם הבעלים של בית"ר ירושלים, משה חוגג, שהביע בו לא מעט עניין ואף הגיש לו הצעה מפתה - אך ההצעה ממכבי חיפה קורצת לו יותר, בעיקר בהיבט המקצועי.

אצילי צפוי לחתום על חוזה לשנתיים וחצי עם אופציה להארכה, אחרי שסומן על ידי הירוקים לפני כחודש וזו המתינה עד שיישתחרר מחוזהו באי השכן. בינתיים, במועדון הקפיאו את כל נושא הרכש עד שהחתמת אצילי תושלם. נציגיו, רונן וגלעד קצב, נמצאים בקשר ישיר עם הנהלת הירוקים.

אצילי גדל במחלקת הנוער של מכבי תל אביב ובגיל נוער עבר להפועל ראשון לציון, שם החל את קריירת הבוגרים שלו. את הפריחה עשה בבית"ר ירושלים, ממנה נמכר לגראנדה הספרדית. אחרי עונה בה מיעט לשחק בספרד, הוא חתם לארבע עונות במכבי תל אביב.

הקשר היה שותף לשתי האליפויות האחרונות של הצהובים, אך בעקבות "פרשת הקטינות" בקיץ הוא סיים את דרכו בשורות האלופה וחתם לשנתיים באפועל ניקוסיה. הקדנצייה בקפריסין, כידוע, הסתכמה לבסוף בחצי עונה בלבד ובחזרה לישראל.