(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הפועל באר שבע לא צפויה למנות מאמן קבוע בעקבות ההתפטרות של יוסי אבוקסיס. על פי המסתמן במועדון מבירת הנגב, אליניב ברדה ימשיך על הקווים עד סיום העונה, ורק לאחריה ימונה מאמן קבוע במקום הקפטן לשעבר. מאור מליקסון, גם כן שחקן עבר גדול בבאר שבע, ישמש כעוזרו של ברדה.

כזכור, לאחר ההתפטרות המפתיעה של אבוקסיס, סירב ברדה בתוקף לקחת על עצמו את התפקיד. הבעלים, אלונה ברקת, ביקשה משחקן העבר לשקול בשנית את הרעיון, וכעת נראה כי המהלך צפוי להבשיל. רן בן שמעון, מאמנה של מועדון ספורט אשדוד, הוא המועמד המוביל מבחינת ברקת לשמש מאמן קבוע החל מעונת 2021/22.

את משחק הניצחון על הפועל כפר סבא (0:1) אליניב ברדה נאלץ לראות מהיציע בשל הרחקה, ומאור מליקסון היה מי שהעביר את הדקות על הקווים. קשר העבר הודה בסיום: "זה היה מרגש. לא התרגשתי כך מאז שפרשתי. מגיעה מילה טובה לשחקנים, ביקשתי מהם לפני לתת את הכל ואמרתי להם שאני אוהב אותם. הניצחון הזה הוא שלהם".

"זה שבוע שני ברצף שאנחנו נעלמים בחצי השני אחרי חצי ראשון טוב, וחבל", ניתח מליקסון את המשחק עצמו והוסיף: "היה לנו חשוב מאוד לקחת את הנקודות. אנחנו מנסים טיפה לשנות דברים ביחס למה שעשינו בתחילת העונה וזה לוקח קצת זמן. הכי חשוב שלקחנו את הנקודות גם אם בשיניים".

אוהד לויטה, שהצליח לשמור על שער נקי, הוסיף: "לא המשחק הכי גדול שלנו, אבל היה חשוב לנצח ולא לספוג. התרגשתי בשביל מליקסון. היו הרבה כותרות סביב המועדון בתקופה האחרונה, אבל אנחנו כמקצוענים צריכים לנתק את עצמנו מזה. אין לנו את היכולת להשפיע על ההחלטות, אנחנו מקבלים את זה כמו שזה".

מנגד, הפועל כפר סבא נחלה הפסד שלישי ברציפות ונותרה מסובכת בתחתית, רגע לפני מפגש מול יריבה-ישירה לאזור המסוכן, בני סכנין. "להבדיל מהמשחק הקודם מול מכבי חיפה, הפעם שיחקנו חלש מאוד, אבל גם ב"ש לא הגיעה למצבים", הדגיש אלישע לוי. "חסרה לנו איכות בחלק הקדמי, היכולת לקחת את ההחלטה הנכונה כדי לנצל את המצבים לשערים. אני מאמין שזה ייפתר עם שני הזרים שהחתמנו".

לוי, שידע מאבק הישרדות אחד או שניים במהלך הקריירה הארוכה שלו, הביט לעבר המשך העונה: "לפני חודש היינו מתחת לקו והיום אנחנו בפער של שלוש נקודות ממנו. אנחנו ערוכים לתהליך מאוד ארוך. ראיתם פה קבוצת כדורגל שהגישה שלה היא לנצח בכל משחק. הפועל באר שבע קבוצה פיזית והיה לנו קשה, אבל אני חושב שהיינו במשחק לכל אורכו".