(ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
(ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

72 שעות עמדו לרשות פטריק ואן לוון ומכבי תל אביב לחגוג את ה-1:3 על מכבי נתניה ולהיערך למשחק העונה מול מכבי חיפה שייערך מחר (רביעי) בבלומפילד. מדובר כמובן במשחק שמהווה מבחינת האלופה צומת דרכים, בעוד שניצחון יקטין את הפער מהירוקים לחמש נקודות ויותיר את מאבק האליפות בחיים, ומנגד הפסד יפתח פער קשה לצמצום של 11 נקודות. החדשות הטובות: גלזר, טיבי ופשיץ' ערכו אימון מלא ויהיו כשירים.

פטריק ואן לוון אמר לקראת המשחק: "אנחנו מצפים לכל משחק, וכל משחק זהה מבחינתנו. אנחנו רוצים לצאת למגרש, להציג יכולת טובה ולהשיג בסיום את התוצאה שאנחנו מצפים לה. חיפה היא כרגע הקבוצה במקום הראשון, זו קבוצה שצריך לאתגר, ואנחנו צריכים לאתגר גם את עצמנו. העונה עדיין ארוכה, יש לנו סגל טוב ואנחנו מצפים לראות את כולם בפעולה ברגע שיהיה אפשר. יש עוד עונה ארוכה לפנינו ואנחנו רוצים לאתגר את עצמנו בכל משחק".

בנוסף, ואן לוון דיבר גם על המינויים של רייניר רובמונד ודניס גנטנאר לתפקיד עוזר המאמן ומאמן השוערים בהתאמה: "אנחנו שמחים שהם מצטרפים אלינו, הם שני מאמנים בעלי ניסיון ששיחקו כשוער וכקשר. יחד עם הניסיון שלהם, מהמועדונים בהם שיחקו ומהמדינות בהן היו, הם יסייעו לנו בהשגת המטרות שלנו".

ואן לוון, שלא התמוגג מהניצחון על נתניה, מצפה משחקניו להתעלות על היכולת שהציגו בשבת, בדגש על התקפות המעבר אותן דורש לבצע בקצב גבוה יותר. הבוקר יערוך המאמן ההולנדי את האימון המסכם, בו יאלץ לקבל החלטות לגבי מידת העומס שיטיל על שחקנים מסויימים. בעוד דן גלזר ואיתן טיבי הצליחו לערוך אימון מלא אמש והשניים כשירים להתמודדות, כשירותו של אלכסנדר פשיץ' תיבדק היום, כשההערכה היא שגם אם לא יפתח ב-11 עדיין ייכלל בסגל.

מלבד דור פרץ שייעדר מהמשחק בשל צבירת כרטיסים צהובים, נראה שגם יונתן כהן שסובל ממתיחה קלה בשריר התאומים לא צפוי לקחת חלק בהתמודדות, כשאתמול הוא לא השתתף באימון וגם היום צפוי להתמקד בטיפולים וחיזוקים. על מקומו בהרכב צפויים להיאבק מתן חוזז, אילון אלמוג ואדוארדו גררו.

לא פחות מעשור חלף מאז הפעם האחרונה שמכבי חיפה ניצחה בבלומפילד וזה קרה בעונת האליפות שלה (2010/11). הנתון הזה לא נותן מנוח לאנשי המועדון והדריכות בקריית שלום בהתאם, כשמעל הכל מניעה את השחקנים חובת ההוכחה: "זה משחק על הכבוד שלנו", סיפרו שחקנים. "נקלענו לתקופה בה דברים לא כל כך הולכים ונוצרה לאנשים אשליה שנחלשנו. מכבי ת"א לא קמה ונופלת על שחקן אחד וניצחון ישתיק את כולם".