(צילום: מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
(צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

האם מכבי חיפה תפרד הקיץ מאחד הזרים שלה? יאניק וילדסחוט, שמסיים חוזה בסוף העונה, עשוי לעזוב בקיץ הקרוב. במכבי חיפה לא ממהרים לממש את האופציה שיש על ההולנדי, במידה ולא יחול שיפור משמעותי ביכולת שלו.

וילדסחוט, שזו עונתו השניה בחיפה, עבר העונה מספר פציעות ואף אומת לקורונה. מפתיחת העונה, וילדסחוט שיחק רק 434 דקות, כבש שער אחד והוסיף בישול, והפך אצל ברק בכר לשחקן ספסל. בנוסף לכך, הגעתם של עומר אצילי ומוחמד עוואד פגעו עוד יותר במעמדו של ההולנדי.

(באדיבות מכבי חיפה, האתר הרשמי) (צילום: ספורט 5)
(באדיבות מכבי חיפה, האתר הרשמי) | צילום: ספורט 5

במקביל, אחרי שהוארך חוזהו של צ'ארון שרי ויש ניסיון להאריך את חוזיהם של ניקיטה רוקאביצה וסאן מנחם, נראה כי עומרי גלזר לא יאריך את חוזהו במועדון. בשנה החולפת עלתה מאחורי הקלעים האפשרות שגלזר יאריך את חוזהו במועדון והעונה הוא אף שותף בארבעה משחקים, אך הסיכויים שיחתום על חוזה חדש שמסתיים בתום העונה אינם גבוהים.

גלזר בן ה-24 נרכש לפני חמש שנים מהפועל רעננה. הוא היה השוער הראשון של הירוקים ואף לבש את מדי נבחרת ישראל, אך בעונה שעברה הוא הושאל לסקציה נס ציונה. את העונה החל גלזר כשוער שלישי, כאשר שריף כיוף הצעיר שימש כמחליפו של ג'וש כהן.

כיוף, בינתיים, הושאל להפועל כפר שלם מהלאומית. השוער בן ה-19 היה ממצטייני הניצחון בגביע נגד הפועל אדומים אשדוד, והוא צפוי לשוב למועדון האם שלו בקיץ. השוער הצעיר שם דגש על שיפור משחק הרגל שלו, כיוון שבמכבי חיפה מרבים לשתף את השוער בהנעת הכדור.

 

במכבי חיפה מרוצים מהיכולת של ארסנט מאבוקה שצפוי לקבל קרדיט גם נגד עירוני ק"ש. במועדון מעידים שהקמרוני קיבל את ההחלטה לספסל אותו כמקצוען והמשיך לעבוד קשה באימונים. "הוא נולד מחדש, כבר היה נראה שהוא לא ישחק יותר", אמרו בקבוצה.

בנושא אחר, מכבי חיפה הודיעה הבוקר כי שחקנה, טימותי מוזי, המושאל להפועל כפ"ס, קיבל אזרחות ישראלית לאחר מאבק ארוך. המשמעות היא שמוזי לא ייחשב כזר, מה שיוכל לסייע לשתי הקבוצות בעתיד.

בעניין אחר, קשר קבוצת הנוער של מכבי חיפה, באסם זערורה, חתם ל-4 שנים נוספות במועדון, באמצעות סוכנו עו"ד שרבל ג'ובראן.