פעולה חסרת אחריות. עטר (ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
פעולה חסרת אחריות. עטר (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5
אוויר לנשימה (ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
אוויר לנשימה (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

אחרי התפרצות הקורונה במועדון, בית"ר ירושלים השיגה הערב (חמישי) אוויר לנשימה בדמות ניצחון 1:2 בחוץ על מכבי נתניה, בזכותו היא פתחה פער של חמש נקודות מהקו האדום. אלא שבגלל פעולה אחת חסרת אחריות מצידו של אלירן עטר, העיבה במשהו על התחושות.

באזור הדקה ה-73, במצב של 0:2, עטר נפל לכר הדשא לאחר עימות עם לאמק בנדה. חלוץ בית"ר ירושלים לא אהב את התיקול של שחקן נתניה - והגיב בצורה מכוערת עם נגיחה בפניו של היריב. השופט הראשי יגאל פריד הראה לעטר מיד את הכרטיס האדום, והמשמעות היא שעטר יחמיץ את המשחק ביום שני מול מכבי חיפה.

מעבר לכך, ההשפעה של נגיף הקורונה שתקף את אנשי ושחקני בית"ר הורגשה גם הערב בנתניה. עלי מוחמד, שחלה בווירוס והחלים, נכנס לכר הדשא כמחליף באזור הדקה ה-55 - וכעבור כחצי שעה בלבד פינה את מקומו בשל חוסר באוויר. הקשר לא פתח בהרכב של סלובודן דראפיץ' ושי ברדה לאחר שהתקשה להתאמן מאז חזרתו מהבידוד.

לאחר המשחק, משה חוגג אף צייץ: "עם קורונה בגוף, במשחק על 6 נקודות, ב-10 שחקנים. ניצחון של גברים".

ברדה. עטר יטופל בתוך המועדון (ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
ברדה. עטר יטופל בתוך המועדון (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

המאמן שי ברדה הגיב: "ניצחנו, זה הכי חשוב. לימדו אותי שכל דבר אחרי הפסד ייחשב כתירוץ, אז אגיד דווקא אחרי שניצחו. היה גל של 9 חולים ואז 8 חולים, גל שלישי שחוזר רק מחר, וגל רביעי שרק בראשון יחזרו. השחקנים שיחקו בצורה מופלאה בעיני כי הם נתנו את כל כולם. הניצחון הזה הוא הכי חשוב של בית"ר העונה. אמרנו במהלך השבוע שאנחנו מאוד מחכים שהקהל יחזור ויראה את הקבוצה בפלייאוף העליון ונעשה את הכל כדי להגיע לשם".

"הקבוצה הזו עברה השנה הכל, אבל לא נדבר על זה. ווינרים לא אוהבים שאומרים שיש להם נסיבות מקלות", המשיך המאמן. "עלי מוחמד יצא אחרי שנכנס כי השתעל, גם תמיר עדי ואחרים שאין להם אוויר. לא נח לי להסתגר בדקות האחרונות אבל לפעמים צריך כדי להביא את המועדון לאיפה שהוא צריך להיות".

ברדה התייחס להרחקה של עטר: "לא ראיתי. אם הוא עשה משהו שלא יעשה נטפל בזה במסגרת המועדון. הייתה תשוקה לנצח היום, אלירן מספיק מבוגר כדי שנדבר איתו על זה ונסגור את זה בתוך המועדון".

גם עידן ורד דיבר על הקושי לצד הקורונה: "משחק טוב ויעיל שלנו. זה המשחק הכי קשה שהיה לי בחיים, אחרי שבועיים שכל אחד קיבל את זה. הייתי עם חום במשך כמה ימים וצמרמורות. אני לא מאמין בתירוצים. אנחנו מקבלים כסף, באים לתת 100%, חולים או לא, זה לא מעניין. גם במהלך עונה עולים פצועים ולא יודעים את זה אבל זה לא מעניין. אתה חייב לתת 100%".

בצד השני, מאמן מכבי נתניה ריימונד אטפלד ניסה להסביר: "זו לא הייתה התחלה טובה בוודאות - איטית, מול קבוצה שהולכת אחורה ואז אתה מביא לעצמך צרות. היה יותר אינטנסיבי מחוץ למגרש מאשר במגרש, וזה לא משהו שמותר שיקרה".

על האדום שספג אמר: "צחקתי על ה-5 דקות, ואפילו אתה יודע שהיה מגיע הרבה יותר מ-5 דקות. אולי צריך להיות מועדון גדול כדי לקבל 7 דקות, אבל זה קורה כל שבוע".

הקפטן אלמוג כהן: "אני חושב שבית"ר עשו בונקר. הנענו והגענו להמון הזדמנויות, עם יותר חדות היינו כובשים יותר שערים. אנחנו מאוכזבים. אני לא חושב שדיברנו על בית"ר, אמרתי לשחקנים שזה לא מעניין אותנו ואני לא קונה את זה. גם אצלנו היו שחקנים שחלו בקורונה והתאמנו באימונים של ריימונד - האמן לי אימונים לא פחות קשים ממשחק, אנחנו יודעים מה זה לחזור מקורונה".