(צילום: לירון מולדובן) (צילום: ספורט 5)
(צילום: לירון מולדובן) | צילום: ספורט 5

צוות החקירה המיוחד שהוקם במשטרה לבדיקת תיק הנחת הרימון בבית הוריו של עומר אצילי נקלע למבוי סתום. החוקרים אינם מצליחים בשלב זה לשים ידם על המכשיר הנייד ששימש לכאורה את החשוד המרכזי, בר גיטא, וממקם אותו בבית משפחת אצילי. על אף המאמצים שהושקעו בתיק, לא מן הנמנע כי מחר בית המשפט יחליט לשחרר את גיטא והחשוד השני, עמרי בן לולו למעצר בית.

"מצאתי שעל אף כל הפעולות אשר נעשות בתיק והן רבות, ההתקדמות היא איטית ואיננה מספיקה לשלב הזה של הדיון", כתבה שופטת בית משפט השלום, ענת יהב, "לדעתי גם שחרור חשודים והמשך חקירה היא אופציה". יהב החליטה להאריך את מעצר השניים עד היום ב-12:00.

"התקדמות החקירה איננה משביעה רצון ויש למתוח את קו הגבול. במידה והראיות ואיכותן תהיינה כפי שהוצגו לפני היום, לא מן הנמנע לשקול את שחרורם של החשודים. יש צורך בהתפתחות משמעותית ממשית נוספת או בעמדה ברורה של הפרקליטות, האם הם מסתפקים בסוג כזה של ראיות".

השופטת יהב העבירה פליאה על החוקרים שלא דאגו לפני הדיון להביא אישור רב פקד, אישור המצריך בתקופת הקורונה כדי לבקש להאריך מעצר של חשוד על פי התקנון בסעיף 15 (א) לחוק המעצרים. אישור רב פקד הגיעה רק אחרי הפסקה בדיון דבר שגזל את זמן בית המשפט.

עורכי דינו של גיטא, רועי קרן ושחר חצרוני יחד עם שיר ארביב ממשרד נוי-סננס-שפרלינג-חצרוני, מסרו בתגובה: "כפי שטענו מלכתחילה החקירה הזו לא תוביל לשום מקום, למעט כותרת שאין בה כלום. החקירה תקועה מיום המעצר וכפי שקבע בית המשפט הראיות ואיכותן אינו מספקות ויביאו בקרוב לשחרורו של בר. אין ולו תהיה כל התפתחות מכיוון שבר אינו קשור למקרה הסחיטה והנחת הרימון כפי שמיוחס לו. בית המשפט אמר את דברו גם בדבר פגיעת זכויותיו של בר בתנאי מעצרו, וכן משלא הוגש אישור קצין רלוונטי המאשר את חיוניות מעצרו וההכרח לעשות כן, אלא לאחר הפסקה שנערכה בדיון לצורך כך".

החשוד השלישי שנעצר בחשד לקשירת קשר שוחרר לביתו כבר אתמול והיום יגיע לחקירה נוספת. החשוד חברו של בן לולו שעובד בחנות טלפונים וחשוד בזה שהעביר כרטיס SIM של מכשיר נייד לבן לולו וגיטא. את החשוד השלישי ששמו נאסר בפרסום מייצג עו"ד בן מעוז.