(דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
כהן אוהב לחגוג מול מכבי חיפה. האלופה תסתדר? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
כהן אוהב לחגוג מול מכבי חיפה. האלופה תסתדר? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי תל אביב תעלה מחר (רביעי, 20:45 ישיר ב-5SPORT) למשחק על עונה שלמה. האלופה במרחק 8 נקודות ממכבי חיפה שבפסגה וניצחון בבלומפילד יהווה העברת מסר לירוקים ויחזיר אותה למאבק האליפות. הבעיה: הצהובים כנראה יאלצו להסתדר ללא הכוכב הכי גדול שלהם, יונתן כהן הפצוע, שמוביל את הקבוצה כמעט בכל פרמטר התקפי ואוהב לכבוש במיוחד מול מכבי חיפה.

כהן למעשה כבש מול הירוקים בכל אחת משלושת העונות האחרונות. זה התחיל ב-1:1 בסמי עופר בפלייאוף של עונת 2019, נמשך עם צמד על הבאזר ב-3:4 המפורסם בעונה שעברה באצטדיון בחיפה וגם העונה הוא מצא את הרשת ב-2:2 בסיבוב הראשון.

בנוסף, כהן היה מלך השערים והבישולים של מכבי ת"א בעונה שעברה ומוביל בקטגורית הכיבושים גם העונה עם תשעה. לשם השוואה, במקום השני נמצא אלכסנדר פשיץ' עם ארבעה.

גם בקטגורית האיומים על השער, כהן נמצא בפסגה עם 46 איומים ב-16 משחקים. הוא שותף בכל מחזורי הליגה עד כה והיה בורג משמעותי גם אצל יורגוס דוניס וגם אצל פטריק ואן לוון.

כמו כן, כהן הוסיף חמישה בישולים ונמצא במקום השני בקבוצה אחרי דן ביטון, שבישל שישה. הוא סגן לביטון גם במסירות המפתח - יונתן מסר 20 כאלה לעומת 25 של הקשר שהגיע מלודוגורץ. אז מחר זה קורה, שתי האימפריות של הכדורגל הישראלי ייפגשו לקרב הגדול ביותר, אבל האלופה צפויה להופיע בלי המוציא לפועל העיקרי שלה. ואן לוון ימצא מחליף ראוי?