(צילום: מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
(צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
למרות הסגר, הקשר נחת בארץ. דומביה (getty) (צילום: ספורט 5)
למרות הסגר, הקשר נחת בארץ. דומביה (getty) | צילום: ספורט 5

התבוסה 4:0 בסיבוב הקודם למ.ס אשדוד ישבה בראש של שחקני מכבי נתניה לא מעט זמן. בשיחות סגורות בימים האחרונים דיברו השחקנים על הרצון לנקמה ספורטיבית ואתמול זה בא לידי ביטוי. לא במשחק כדורגל גדול, אבל שלוש הברקות של גבי קניקובסקי הובילו את היהלומים לניצחון אמש (שבת) 3:0 על מ.ס אשדוד.

קניקובסקי שיימכר בקיץ העלה את מאזנו לשישה שערים ושישה בישולים העונה שסייעו לקבוצה להעפיל למקום השישי בטבלה ובעיקר הרחיק אותם מספר דו ספרתי של נקודות מהקו האדום, אליו היו קרובים עד לפני שני מחוזרים.

המאמן ההולנדי ריימונד אטפלד זכה למחמאות על ניהול המשחק. אטפלד שנאלץ לעלות בהרכב משני ללא חן עזרא שספג מכה בברך וזלאטן שחוביץ' שהתלונן על רגישות בשריר נתן את הקרדיט לרותם קלר ואיילון ירושלמי שלא אכזבו. הקפטן אלמוג כהן שעלה שוב כבלם ודני עמוס שוב נתנו המון שקט לחלק האחורי.

למרות הניצחון והעובדה שנתניה שמרה משחק שני ברציפות על שער נקי, החיסרון של אלמוג כהן בקישור והצורך בבלם בכיר נוסף הובילו את היהלומים להגיש הצעה רשמית לשיר צדק. במועדון הציעו לבלם הפועל ב"ש הצעה נמוכה באופן יחסי לסכומים אותם הוא מרוויח בב"ש, אבל לאור העובדה כי אינו נכלל בסגל של יוסי אבוקסיס כבר תקופה ארוכה, לא מן הנמנע שב"ש תשלים את שכרו.

כזכור, הקבוצה מבירת הנגב עשתה זאת בעבר, עם המגן בן ביטון שעבר להפועל ת"א והגיע עם קבוצתו לשעבר על פיצוי כספי בתמורה להתרת החוזה. "בקבוצה צעירה צריך גם שחקנים מנוסים, דני עמוס, חן עזרא ואלמוג כהן זה לא מספיק. שיר צדק יכול לסייע לנו מאוד" אמרו במועדון.

בנוסף, אירוע נדיר התרחש הבוקר בנמל התעופה בן גוריון: אבובאקר דומביה, הקשר שסיכם במדי נתניה ולא יכול היה לנחות עקב הסגר ההרמטי שהוטל על מדינת ישראל וסגירת הנמל, נחת בישראל. נתניה הצליחה לפנות לצינורות הנכונים, ודומביה ששיחק בליגה השנייה בפינלנד יעבור בדיקות רפואיות - שאם יסיימן בהצלחה, יחתום ויצטרף לאימוני הקבוצה. דומביה הגיע במטוס פרטי, נסע לפולין, שם נס ציונה היתה במשחק הכדורסל - והקשר בין נתניה לנס ציונה נוצר דרך רביב לימונד, יליד העיר ושחקן קבוצת הכדורסל.