(דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5

קורונה בבית"ר ירושלים. מיכאל אוחנה דיווח לאנשי המועדון שהוא לא חש בטוב והתבקש שלא להגיע להתאספות לקראת המשחק מול קריית שמונה. בעקבות כך הוא נשלח לבדיקת קורונה. בנוסף, רועי פדידה כבר ביצע בדיקת קורונה לאחר שדיווח על תסמינים ונמצא חיובי לנגיף.

מבית"ר ירושלים נמסר: "פדידה לא התאמן עם הקבוצה מאז יום רביעי. אנו נמצאים בקשר מול מנהלת הליגה להמשך הוראות, כשכלל הסגל והצוות יעברו בדיקת קורונה".

כזכור, ליגת העל הופסקה לשבועיים בשל הסגר שהוטל במדינה עקב העלייה בכמות החולים בנגיף. הערב (שבת) הכדורגל הישראלי חזר עם חמישה משחקים, כשרוב הקבוצות לא סובלות ממאומתים למעט בני סכנין, שהגיעה בסגל חסר למשחק מול מכבי חיפה.

"זה הכדורגל, מאחל החלמה מהירה לרועי פדידה, ממקווה שהתוצאות של כולנו יהיו שליליות מחר ונעבור כבר את המגפה הנוראית הזו", התייחס אחד המאמנים, שי ברדה למצב אחרי ה-0:2 על קריית שמונה, ודיבר גם על הניצחון."ראינו ניצחון וקבוצה שמאוד רוצה. על איכות הכדורגל ניתן את התירוץ שהיו שבועיים בלי כדורגל, אבל זו תעודת כבוד היום לשחקנים שהראו המון רצון ואני מצדיע להם".

על יכולתו של עלי מוחמד, המאמן אחר: "כן הוא נהנה, וצריך מידי פעם לאתגר את השחקנים אז החלפנו לו עמדה, הוא עושה את התפקיד בצורה טובה. אני לא יודע אם בכל הקריירה הוא כבש בראש, אבל גם זה קורה. עידן ורד עשה גליץ' בדקה ה-84 והראה כקפטן לשאר השחקנים את הגישה למשחק".

בית"ר מדורגת כרגע במקום השביעי, וברדה דיבר על המטרות לקראת ההמשך: "לא תקופה רגילה, אנחנו אחרי שני ניצחונות ויש בדיקות קורונה ואני מקווה שנצא שליליים, ואז הסגל כולו יהיה לרשותנו. צריך להיות מספיק חזקים וטובים להגדיר מטרות כרגע לא רלוונטי. חיזוק? זה הרצון של כולם, מושיקו (חוגג), אלי (אוחנה) מוני (ברוש) והצוות המקצועי. מקווה שדברים יסתדרו ואנחנו צריכים סגל יותר רחב, הקבוצה צריכה להתחזק ואין את מי לשכנע, כי כולם מסכימים איתי".

עידן ורד, שבישל את השער של ירדן שועה, תיאר את התחושות: "זה מגרש קשה והיה לנו חשוב לתת הכל, כולם עשו את זה ואנחנו מאוד שמחים. כשאני משחק בעמדה שלי בצד ימין, כמו כל החיים, אני מרגיש טוב ועושה את העבודה והמספרים, גם הגולים יגיעו. השאר לא חשוב, אנחנו בינואר, הכי חשוב שנהיה למעלה ושהקהל שעוד מעט יהיה ויראה אותנו כמו שהם אוהבים".

קפטן בית"ר עדיין משוכנע שקבוצתו תסיים בין ארבע הגדולות: "גם לפני חודש אמרתי את זה כשלא היה טוב, יש לנו צוות טוב וסגל טוב, בתחילת עונה הייתה קצת בעיה בגישה. אמרו איכות, איכות ואיכות, אבל היא מגיעה רק אחרי שכולם רצים ועושים הגנה. מול הפועל תל אביב נראה כדורגל טוב יותר, אין במה יותר טובה לזה".

בצד השני, עוזרו של קובי רפואה בקריית שמונה, נמרוד קוסטיקה שעמדה על הקווים, ניתח את ההפסד: "מה שלא עבד זה ניצול המצבים, תיקו היה משקף יותר כי לבית"ר היו שני מצבים ולנו יותר, אבל לא כבשנו. חשבנו שהפגרה תעזור לנו, כי הפצועים חזרו, אבל מסתבר שהיא פגעה בנו. כדור שלג? בטוח שלא נגיע לזה, אין לנו הרבה זמן להתאבל על המשחק, הפסדנו ומסתכלים קדימה".

"לא חושב שזה לוסיו ספציפית אלא כל שחקני ההתקפה", המשיך קוסטיקה. "הבעיה היא במסירה האחרונה ועובדים על זה. חיזוק? זו שאלה לקובי רפואה ולאיזי שרצקי, הלפטופ שלי פתוח 24 שעות אם ירצו להביא זר".

הקפטן עידן נחמיאס לא הסתיר את האכזבה, גם מיכולתו: "זה היה אחד המשחקים הכי חלשים שלי העונה. אבל לא מתעסק בעצמי, היה יום שחור וצריך לעבור אותו. הרגשתי שהגענו להמון מצבים ולא נכנס הכדור, מבחינה הגנתית היינו רחוקים, לא קרובים לדברים שהביאו אותנו למקום שאנחנו נמצאים ובאמת חבל לחזור ככה, כי יש לנו מטרות ברורות, אבל התרחקנו מהן והרמנו עוד קבוצה למאבק".