(ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
(ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

מחלוקות שיפוט רבות נרשמו אתמול (רביעי) במשחקי ליגת העל בכדורגל. אחד מהם הוא המשחק בין מכבי נתניה למכבי פתח תקווה, כאשר היהלומים טענו ששער השוויון של המלאבסים לא היה צריך להיות מאושר לאחר נגיעת יד. מי שהגיב בביקורת על כך הוא שאול שניידר, חבר הנהלה בהתאחדות לכדורגל. במייל שהוא שלח ליו"ר איגוד השופטים רונית תירוש, המנכ"ל יריב טפר ויו"ר ההתאחדות אורן חסון, הוא כתב את הדברים הבאים:

"כנראה זה הפך לדבר שבשגרה שתצוגות השיפוט במשחקי מכבי נתניה הינן תצוגות שמקפחות באופן ברור את הקבוצה. אתמול ניתן היה לראות בבירור את נגיעת היד של שחקן מכבי פ"ת לפני שער השוויון שנכבש לזכותם. אירוע זה מצטרף לשלל אירועים אחרים כמו במקרה של המרפק של ז'וסוואה, ההרחקה ההזויה של שחוביץ', פנדלים שלא נשרקו לזכות הקבוצה כמו במשחק הקודם נגד הפועל תל אביב ודוחות השיפוט המגמתיים נגד בעלי התפקידים בקבוצה, ללא פרופורציה ותוך התעלמות מוחלטת מהתנהגות פסולה של הקבוצות היריבות".

"התחושה הקשה והמצטברת הינה שמכיוון שבעלי הקבוצה אינו נוהג לתקוף ולהתלהם כנגד השופטים וההתאחדות לכדורגל, הינה בעוכרי הקבוצה. הפחד הקיים כנראה אצל השופטים ובעלי התפקידים באיגוד השופטים, משתק אותם בבואם לקבל החלטות נגד הקבוצות שהבעלים מתלהמים ותוקפים את השופטים וגורם לאי צדק משווע. לא יעזרו החלטות הוועדה המקצועית בדיעבד מכיוון שהנקודות נגנבות ממכבי נתניה והקבוצה נפגעת כל פעם מחדש".

"ייתכן שהדרך היחידה הינה לבצע בדיקה מקיפה, רצינית ומעמיקה אשר תוכיח באופן אמפירי את ההטיה לטובת קבוצות מסוימות ולאחר מכן לפעול ולנקות את האורוות בצורה מסודרת ומפוקחת של אופ"א. בכוונתי לפנות ליו"ר ההתאחדות לכדורגל וליועץ המשפטי (מכותבים) על מנת לדרוש לקיים דיון בנושא בהנהלת ההתאחדות".