(getty) (צילום: ספורט 5)
(getty) | צילום: ספורט 5
כהן, ייאלץ להחמיץ את המשחק מול המוליכה? (ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
כהן, ייאלץ להחמיץ את המשחק מול המוליכה? (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

יונתן כהן עורר דאגה בקרב אנשי ואוהדי מכבי תל אביב בפתיחת המחצית השנייה אמש (שבת) מול מכבי נתניה, כאשר נפצע ונאלץ לפנות את מקומו - ארבעה ימים בלבד לפני המפגש מול מכבי חיפה. עם זאת, בסיום המשחק התייצב כוכב האלופה מול המיקרופון והצהיר באופן חד משמעי: "אשחק מול מכבי חיפה". כעת, ובכן, מצטיירת תמונה אחרת.

כהן התעורר בבוקר של אחרי המשחק עם רגישות בשריר הארבע-ראשי, ולאחר בדיקה של הצוות הרפואי התברר כי הוא סובל ממתיחה. ההחלטה לגבי שיתופו של שחקן ההתקפה במפגש היוקרתי עם המוליכה צפויה להתקבל כבר במהלך יום שני.

"זה מבאס להיפצע, אני תמיד רוצה להיות על המגרש. כל עוד אהיה כשיר ליום רביעי הכל בסדר", אמר אמש כהן, "אני מרגיש בסדר גמור וזה כיף גדול לכבוש ולעזור לקבוצה לנצח. אין משחק קל בליגה הזאת, אבל אני חושב שמהדקה הראשונה הראנו עליונות על מכבי נתניה, שלטנו בקצב המשחק והגענו להרבה מצבים. יכולנו לכבוש עוד הרבה שערים, אבל נסתפק בזה והפנים ליום רביעי".

עוד בגזרת הפצועים, דן גלזר שנעדר מול נתניה בעקבות הפציעה בשרירי הבטן, ממשיך להציג מגמת שיפור וצפוי להיות כשיר לחיפה. הקשר עשוי לקבל זריקה טרם המשחק ולהחליף בהרכב את דור פרץ, שכבש אמש את שערו השני העונה וירצה ברביעי עונש הרחקה של צבירת כרטיסים צהובים. בצוות הרפואי מעריכים כי גם אלכסנדר פשיץ' ואיתן טיבי שהתלונן על עומס וביקש לנוח לקראת מכבי חיפה, יעמדו לרשותו של פטריק ואן לוון.

שכטר הרשים. יישאר אצל האלופה? (ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
שכטר הרשים. יישאר אצל האלופה? (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

נפתח משא ומתן מול לי סונג-וו
למרות שחזרה מהפגרה הכפויה עם 1:3 משכנע בנתניה, מכבי תל אביב לא נחה על זרי הדפנה ובודקת אפשרות לחזק את הסגל. במועדון החלו במשא ומתן מול לי סונג וו, מי שכונה "מסי הקוריאני", שעשוי להגיע בהשאלה לשישה חודשים עם אופציית רכישה. לשחקן אמנם הצעות גם מהליגה השנייה בספרד וממכבי חיפה, אך העובדה כי מכבי ת"א משחקת באירופה משמעותית מבחינתו והוא הביע נכונות להגיע לישראל, כשהוא התבקש לקבל החלטה סופית בהקדם.

בזמן שנציגיו מאמינים כי הסיכויים שהעסקה תצא לפועל גדולים והוא יחתום במכבי, במועדון מוטרדים מהעובדה כי הממשלה עשויה לסגור את שדה התעופה לשבועיים הקרובים וממתינים להחלטה בנושא, שעשויה להשפיע על הגעתו האפשרית של שחקן הכנף.

בחזרה לניצחון בנתניה. לעומת השחקנים שיצאו בתחושות כי מדובר היה באחד המשחקים הטובים שהיו לקבוצה העונה, פטריק וואן לוואן ביקש לצנן את האווירה: "במחצית הראשונה אמנם היו לנו כמה רגעים טובים, אבל אם היינו עושים את התקפות המעבר מהר יותר, היינו מגיעים ליותר הזדמנויות. גם במחצית השנייה הגענו למצבים טובים וכבשנו שער גדול בשיתוף פעולה של השחקנים הצעירים, איילון אלמוג ומתן חוזז, כשאדוארדו גררו כבש".

באשר לאיתי שכטר, אחרי שאת כל ששת המשחקים האחרונים התחיל מהספסל, החלוץ הוותיק זכה אמש לקרדיט מוואן לוואן, פתח בהרכב והוכיח כי יש לו עוד מה לתרום לקבוצה, כשבישל ליונתן כהן את השער הראשון במשחק. שכטר אמנם לא הסתיר את העובדה כי אינו מרוצה ממעמדו וכבר זכה להתעניינות מקבוצות רבות מליגת העל, אך בימים האחרונים החליט השחקן לבחון מחדש את הישארותו, בהתאם לדקות שיקבל, ובסביבתו מאמינים כי הוא יישאר במועדון עד סוף העונה.