(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

במכבי תל אביב התמוגגו מאושר אמש (רביעי) אחרי הניצחון הדרמטי והמתוק במיוחד בדקות הסיום של משחק העונה, מול מכבי חיפה בבלומפילד. הקבוצה של פטריק ואן לוון אמנם לא התפארה במשחק הטוב ביותר שלה העונה, אך הקשתה על הירוקים להגיע אל השער ויצאה כשידה על העליונה ובאמירה אחת ברורה - מאבק האליפות עודנו בחיים.

שחקני הקבוצה חגגו את הניצחון המתוק בחדר ההלבשה, שהביא איתו הרבה ביטחון ותחושת אופוריה, כשהם טוענים: "מכבי חיפה לא יכולה לנצח אותנו. למרות כל החוסרים והפציעות, באנו פייבוריטים למשחק. יש להם מחסום פסיכולוגי נגדנו". והשחקנים לא לגמרי טועים, כשהסטטיסטיקה מעידה כי במשך 15 משחקים רצופים, לא הצליחה מכבי חיפה לנצח את מכבי ת"א.

בינתיים, ואן לוון, שעדיין לא הפסיד, רשם ניצחון חמישי למאזן מתוך שישה משחקים וחיזק את מעמדו, בעוד חניכיו צימקו את הפער ממכבי חיפה מ-8 נקודות ל-5. "השתקנו את כל מי שהספיד את מאבק האליפות עבורנו. יש לנו סגל חזק ואנחנו לא תלויים באף שחקן שייעדר. אנחנו נמשיך להילחם עד הרגע האחרון", אמרו בחדר ההלבשה.

בתוך כך, במועדון ביקשו להחמיא למתן חוזז הצעיר, שהפך לכוכב הערב לאחר שבישל לטל בן חיים את שער השוויון (כבש לראשונה מזה שלוש השנים האחרונות והחזיר את הקבוצה למשחק), וכן גם סחט בדקות הסיום את הפנדל שהוביל למהפך. "מתן הוא ווינר", אמרו עליו במועדון. "הוא קיבל הזדמנות ולקח אותה בשתי הרגליים, הוא גיבור המשחק".

ואן לוון, מאזן מצוין מאז שהגיע (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
ואן לוון, מאזן מצוין מאז שהגיע (דני מרון) | צילום: ספורט 5

כמו כן, במועדון היו מרוצים מהעמידה של חוליית ההגנה בדגש על היציבות שהציגו לואיס הרננדס ושרן ייני, שנתנו הרבה שקט לוואן לוון במרכז ההגנה. גם דן גלזר, שנכנס כמחליף, הוכיח עד כמה היה חשוב למשחק וזכה למחמאות. "אני חושב שהחילוף בו גלזר נכנס עזר מאוד לקבוצה", סיפר המאמן ההולנדי. "הוא ניסה לארגן את מרכז השדה, ניסה להכניס את האופי שלו למשחק וזה עזר לשחקנים אחרים להיפתח, לפרוח ולהראות יותר מהאיכויות שלהם".

"האופי ניצח. אנחנו התחלנו את המשחק לא טוב והאופי החזיר אותנו בחזרה וברגעים מסוימים הראינו כדורגל טוב במחצית השנייה", ניתח המאמן. "אני חושב שחלק מהחילופים שינו את מצב הרוח של חלק מהשחקנים בקבוצה, שהתחילו להאמין שאפשר לעשות משהו גדול יותר ממה שקרה במחצית הראשונה. זה היה משחק רגשי משני הצדדים".

גם אלכסנדר פשיץ', שעלה כמחליף וכבש את שער הניצחון הדרמטי מהנקודה הלבנה, שיתף בתחושות: "התחלתי את המשחק על הספסל בגלל שלא התאמנתי הרבה ימים בשל פציעה. גם היום בבוקר הרגשתי טיפה כאבים", הסביר ובאותה נשימה ביקש לפרגן לחברו: "אבל יש לנו את איתי שכטר שבשני המשחקים האחרונים שיחק מדהים. אני אמתין להזדמנות שלי מהספסל".

"אני מכבד את מכבי חיפה, זה מועדון טוב עם הרבה שחקנים טובים, אבל אני מאמין בחברים שלי לקבוצה ובמועדון שלי ואם נמשיך ככה אני חושב שיש לנו סיכוי טוב לזכות באליפות", המשיך החלוץ. "הקבוצה שלי מתאמנת מאוד קשה והאופי שהפגנו היה מדהים. מהרגע הראשון ועד האחרון הקבוצה שלי רצתה לנצח, במהלך המשחק ראיתי על הפנים של הרבה שחקנים שהם רוצים לנצח את המשחק, לשנות אותו ולהתקרב בנקודות למכבי חיפה. צמצמנו את הפער לחמש נקודות ויש לנו עוד זמן".

בינתיים במועדון מוטרדים מפציעתו של עדן קארצב, שהוחלף במהלך המשחק לאחר שנפגע בברכו. בצוות הרפואי מקווים כי לא מדובר בפציעה חמורה והוא ייבדק במהלך היום. עד אז ואן לוון אופטימי לגבי כשירות כלל שחקניו לקראת המפגש עם הפועל ב"ש ביום שני הקרוב: "אני שמח שאנחנו מקבלים שוב סגל מלא עם הבחורים שחוזרים מפציעות. הפועל באר שבע הוא מועדון שמראה את האיכויות שלו במשחקים ונכין את עצמנו לכך".