(דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
נשארים בישראל. משפחת שרי (ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה) (צילום: ספורט 5)
נשארים בישראל. משפחת שרי (ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה) | צילום: ספורט 5

(צילום התמונה: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה)

זה היה צפוי - והערב (חמישי) זה הפך רשמי: צ'ארון שרי חתם על הארכת חוזה במכבי חיפה עד קיץ 2023, כך הודיע המועדון. שרי, שירוויח כ-380 אלף יורו לעונה, אמר לאתר הרשמי: "אני שמח להמשיך במקום שהפך לבית שלי. מתגעגע לקהל אבל יודע שיש לנו עוד כמה שנים ביחד".

שרי הגיע לטקס החתימה בסמי עופר מלווה במשפחתו. על מסך הענק באצטדיון הוקרנה ברכה מצולמת מנשיא המועדון, יעקב שחר, וכן סרטון עם רגעי השיא שלו במדים הירוקים. "אני מאוד מאוד מרוצה מכך שאתה במועדון שלנו ועוד יותר שמח על זה שאתה נשאר איתנו. אני מאוד מקווה שאתה ומשפחתך נהנים מישראל. אנחנו כולם אוהבים אותך ושיהיה לכולנו בהצלחה", אמר שחר. ברק בכר הוסיף: "מהלך חשוב למועדון ולשחקן. שרי הוכיח ומוכיח את עצמו במגרש ומחוצה לו. שמח שהוא נהנה פה ומאחל לו להמשיך ולהצליח".

שרי בן ה-32 הגיע לכרמל באוגוסט 2019, אחרי שמכבי חיפה נפרדה מכרים פריי בסיום העונה שלפני. מאז שהצטרף, הקשר ההולנדי הפך באופן מיידי לברומטר של הקבוצה. בעונתו הראשונה בירוק כבש שרי עשרה שערי ליגה והוסיף את אותה כמות של בישולים ב-36 משחקים.

גם את העונה הנוכחית הוא פתח מצוין, כאשר הוא חתום על שני שערים במסגרת משחקיה של מכבי חיפה במוקדמות הליגה האירופית, כולל אחד מדהים בתבוסה 7:2 לטוטנהאם. עד כה העונה הוא כבש ארבעה שערים ובישל ארבע פעמים ב-13 משחקי ליגה (לא פספס משחק).

בספטמבר האחרון עלו דיווחים בהולנד כי שרי קיבל מספר פניות, כולל מטוונטה, הקבוצה בה גדל וגם מכרונינגן, כמו כן, זכה להתעניינות גם מהליגה הטורקית ומקבוצות באסיה. כבר אז מכבי חיפה סירבה בכל תוקף. אגב, את העסקה סגרו סוכניו זיו שטרנברג ואריאל בוזורגי.

במהלך הקריירה עבר שרי כאמור בטוונטה, עבר בקאמבור, רוזנדל, אמן, דן האג וכרונינגן לפני שעזב את הולנד לטובת עונת אחת בקווינס פארק ריינג'רס האנגלית. לאחר מכן רשם שנתיים בהנגפנג מהליגה הסינית השנייה ולפני חיפה הספיק לרשום עונה בקייסירספור הטורקית.