(צילום: מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
(צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
"הרעיון היה שנשחק יותר התקפי". כיאל (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

סוף דרכו של ניסו אביטן בבני סכנין? הערב (שלישי), בעקבות ההפסד 1:0 להפועל כפר סבא, שוקלת הנהלת הקבוצה לפטר את המאמן, שמונה רק בחודש אוקטובר - כלומר, לפני פחות מחצי שנה, במקומו של אלדד שביט. סכנין סובלת מרצף משחקים שלילי, של ארבעה הפסדים בחמשת המחזורים האחרונים, ונמצאת כרגע רק שתי נקודות מהקו האדום. עקב כך, במועדון שקלו לבצע זעזוע - ואכן, אביטן עשוי לסיים את תפקידו. אם זה לא מספיק, המאמן ומוחמד אבו יונס התעמתו בקולניות בחדר ההלבשה לעיני השחקנים זאת לאחר שהבעלים ביקר אותו.

עם זאת, חשוב לציין כי הנהלת סכנין אינה מקשה אחת בנושא. מספר חברי הנהלה תומכים באביטן, כשלאחרונה אף עלתה האפשרות של הארכת חוזהו. הם, בניגוד לדעת אחרים, סבורים כי ברגע ששחקני הרכש יצטרפו, וכשלמאמן יהיה סגל מלא, ניתן יהיה לייצר כדורגל חיובי. במקביל, מספר אוהדים הגיעו לאיצטדיון וקראו לאביטן להתפטר, והמאמן עזב את האצטדיון בליווי כוחות המשטרה.

בסיום המשחק הודה אביטן במצב, אבל לא הראה סימנים של עזיבה: "אנחנו ללא ספק בתקופה לא נעימה", הוא סיפר למצלמות הטלוויזיה, "ואנחנו מאבדים נקודות בבית מול היריבות הישירות שלנו, אבל עם כל הבעיות, החוסרים והקשיים, אנחנו בהחלט יכולים לצאת מזה וללכת קדימה. אני מאמין ביכולות שלי, זו תקופה רעה מאוד, ואני מקווה שנביא שחקנים ובאופן מיידי תהיה השפעה על התוצאות".

בנוסף, התייחס אביטן למצב הקשה שאופף את הקבוצה בשבועות האחרונים, בצל הקורונה: "לא אידיאלי להתאמן כשאתה בלי שני שחקנים חשובים, כשריאן במלונית, ועוד מספר שחקנים פצועים. התאמנו רק עם 14 שחקני שדה, ורואים את זה במגרש. אנחנו לא מספיק מאיימים ומסוכנים, שחקנים מקבלים שמירה על שחקן - ולא עושים את זה".

אגב, מוקדם יותר נקלטה לחישה של שחקן הקבוצה, בירם כיאל, שלא שיחק עקב צבירת כרטיסים צהובים - שבעקבותיה שינה אביטן את המערך. המאמן נשאל על כך, וענה: "הרעיון היה לשחק התקפי יותר. ברור שגם אני רציתי את זה, אבל לא היו לנו את הכלים... ובכל מקרה, היה יכול להיות שער בכל צד".

כל הסיבות לחייך. אלישע לוי (צילום: מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
כל הסיבות לחייך. אלישע לוי (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

מהצד השני, למאמן הפועל כפר סבא אלישע לוי היו את כל הסיבות לחייך. לוי אמר בסיום: "אנחנו שמחים על כל ניצחון, בטח כשהוא כזה חשוב. במחצית הראשונה היה לנו משחק תחתית טיפוסים, עם חוסר דיוק ועצבים, אבל בשנייה השתחררנו. השחקנים ניצחו משחק מאוד חשוב, ובמאני טיים. גם כשהפסדנו, אמרתי שאנחנו ערוכים לכל קרב. אי אפשר לנוח על זרי הדפנה, הכל קרוב והכל צפוף. יהיה מאבק מאוד ארוך".

כובש השער, טל מכלוף, שנכנס כמחליף הוסיף: "אנחנו לא במשבר ולא היינו במשבר, אנחנו עדיין במאבק. נהיה בו עד הסוף. לא מסתנוורים, והפנים רק קדימה. ניצחנו במגרש מאוד קשה, ידענו שזה משחק שיסתיים במצב נייח, ואני שמח שככה זה נגמר".