(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
בוזגלו. ממש לא ראיון פרישה (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
בוזגלו. ממש לא ראיון פרישה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הוא עבר בכל הקבוצות הגדולות שיש לכדורגל הישראלי להציע, זכה בתארים ואפילו הצליח באירופה - אבל העונה מאור בוזגלו מצא את עצמו בסיטואציה שלא ייחל לה. על הנייר, בוזגלו שחקן הפועל ת"א. בפועל, הוא לא חלק מסגל הקבוצה. הערב (חמישי), לרגל יום הולדתו ה-33, בוזגלו העניק ראיון ל"מגרש פתוח" וסיפר על המצב אליו נקלע והדיבורים על פרישה ועתידו.

"אני מקווה שעוד אחזור", הבהיר תחילה בוזגלו ויצא לדרך: "כרגע אני נמצא בסיטואציה די מורכבת, סיטואציה לא פשוטה, קשה לי לא להיות חלק מהכדורגל. אני מתנחם בזה שאין קהל והכדורגל הוא לא הדבר החשוב כרגע, אבל אני בהחלט מתגעגע ובקרוב מאוד אצטרך לקבל החלטות. כמובן שמה שהבורר יחליט בחודש הבא יכריע, אבל אני בהחלט מתגעגע".

כשנשאל האם מדובר בראיון פרישה, ענה בוזגלו בצורה חד משמעית: "ממש לא. ראיון יום הולדת - ואני מעריך ומודה על ההבמה. בתקופה הזו, עם כל מה שקורה סביבי, הרבה קבוצות חושבות שאני לא כשיר. רואים אותי כסוג של כוכב טלויזיה בגלל הסדרה. אבל חשוב לי להגיד שאני כשיר ומתאמן באופן מלא, אמנם עם הפועל ובסיטואציה מורכבת, אבל אני מקווה שאמצא את עצמי במגרשים מהר מאוד".

"אני יודע שאני יכול לשחק, אני מכיר את היכולות שלי", הוסיף בוזגלו. "אני חושב שכל מה שקורה סביבי לא נמצא בשליטתי, זה משהו שהוחלט עבורי מטעם הבעלים. לא השאירו לי הרבה ברירורת אלא ללכת להליך משפטי, ואני מקווה מאוד שתוך חודש זה יהיה מאחורי".

בוזגלו. חוגג 33 (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
בוזגלו. חוגג 33 (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

"הכדורגל השתנה, אין ספק", אמר הקשר הוותיק. "הדרישות השתנו, שחקנים בסגנון שלי לא מוצאים את עצמם. הכדורגל נהפך להיות יותר רובוטי, עם דרישות שלדעתי הן מוגזמות - אבל זה מה שיש ועם זה נתמודד. ניסיון לא קונים במכולת, את המנטליות אספתי תוך כדי הקריירה".

"אני חושב שהיום נוצרה סיטואציה בה אפשר להביא את בוזגלו במחיר טוב", ענה כשנשאל אם היה מחתים את עצמו לו היה בעלים של קבוצה. "זה הדבר הכי חשוב מבחינת הבעלים, הם רוצים שחקנים במעט כסף. בסיטואציה שלי, לא בהכרח הייתי לוקח אותי לכל קבוצה, אבל לקבוצות מסוימות כן. נכון שאין לי את הערך המוסף, להביא מנויים וקהל, אבל בכל זאת יש הזדמנות להביא את בוזגלו בכסף מצחיק בגלל המצב - וזה יתרון גדול בכל קבוצה".

"באופן אישי, אני מאוד מתגעגע להרגיש את המתח לפני המשחקים", המשיך בוזגלו. "יש הרבה דברים שחסרים לי. זו תקופה מאוד לא פשוטה עבורי, תקופה מורכבת, אבל יש גם דברים טובים. הזמן לא עוצר, אני מנצל אותו בשביל המשפחה והילדים, זה מה שמחזק אותי בכל המצב הזה שנוצר. הכל לטובה, אני לא מתנצל על דברים שעשיתי, אני מאוד גאה בדרך שלי".

בהמשך, בוזגלו דיבר גם על הפספוס באירופה: "אני חושב שהקריירה האירופית שלי נקטעה בגלל פציעה, שבועיים אחרי שחתמתי בסטנדרד ליאז'. זו אולי הפציעה הכי קשה שעברתי, ועברתי הרבה. הביאו אותי בקול תרועה, מחליף לאקסל ויטסל, אבל כנראה שלא הייתי מוכן מבחינה מנטלית בגלל כל הריב המתוקשר עם מכבי ת"א, בטח לא לרמה הבלגית. כשאני מסתכל על ליאור ראלוב ורואה את הכבוד שמוקירים לו, אני חשוב שמגיע לו שאפו. כיף להיות במקום שמכבדים ומעריכים אותך".

כשנשאל על עתידו בכדורגל, ענה בוזגלו: "כולם מחכים לבוררות, אבל מצד שני, לא רואים אותי משחק או מתאמן. זה גורם לי נזק מאוד גדול, אם הייתי מתחיל את האימונים עוד הייתי נכנס ללופ והולך על אתגרים מסוימים. הסיטואציה עם הפועל מורכבת, ברגע שזה נכנס להליך משפטי קשה לחזור אחורה. הם נזכרו מאוחר מדי. נכנסנו למבוך שאנחנו לא יודעים איך ייגמר. אני מקווה שלטובה, כי לאף אחד לא היה כוונה להתחיל. שני הצדדים נפגעים, במלחמה כולם נפגעים, אבל לא השאירו לי ברירה אלא ללכת להליך בוררות".

על אחיו, אלמוג, אמר: "לא יודע אם נשתף פעולה בבני יהודה, אבל אני שמח שהוא הגיע למקום שמכיר אותו ומעריך אותו. הוא עשה את כל השדרוג המקצועי שלו בבני יהודה. אני באמת אוהב אותו וחושב שהוא מוכשר".

וחזרה אליו. בוזגלו נשאל אם לרדת ליגה זו אופציה מבחינתו: "לא פוסל ליגה לאומית, אבל עם המצב שנוצר איבדתי את הדרייב והאש, משהו אצלי כבה. לא פשוט מבחינתי להתרומם מנטלית וללכת לאתגר של ליגה לאומית או אפילו קבוצות אמצע טבלה. ההכנה המועטת גורמת לך לחשוב על פציעות, לא ככה אתה רוצה לסיים את הפרק הזה. אני מאוד מזדהה עם מה שגילי ורמוט אמר וחושב, אבל כל מקרה לגופו. יש לי הסכם עם הפועל ת"א ואני שחקן שלהם, אם הייתי עושה הכנה היה לי את הביטחון לקחת אתגר נוסף".

"בשנים האחרונות לא הסתכלתי על כסף, אלא באמת ניסיתי להינות ולהביא את עצמי למגרש" המשיך הקשר וסיכם עם שאלת השאלות - האם פרישה על פרק? "בואו נהיה אמיתיים, אם אמשיך בסטטוס הקיים ואתאמן ככה, יהי לי קשה מאוד לחזור גם אם אני רוצה. אי אפשר לקנות כושר במכולת. צריך להחליט בחודש הקרוב. וכן, אני עדיין מחכה למשהו שיצית אותי, את הטירוף שהיה לי. מאוד קשה לי הסיטואציה שאני רק מתאמן, אין מתח, אין דרייב, מתאמן על אוויר. מאוד קשה לקום יום יום בלי מטרה, בן אדם בלי מטרה הוא בן אדם כבוי. יכול להיות שאם לא אקבל הצעה בעונה הנוכחית, אפרוש, אבל אני עדיין לא מרים ידיים".

"אני לא פוחד מכלום, עברתי הרבה, צריך לקחת הכל בפרופורציה", סיכם הכוכב. "יש לי משפחה תומכת וזה הכי חשוב. יכול להיות שסדרי העדיפויות שלי השתנו. פעם הכדורגל היה בפסגה, היום המשפחה הגרעינית. כל מה שיבוא - אקבל באהבה ואנסה להתמודד איתו בהצלחה".