רודריגס. נחוש לשחק (מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
רודריגס. נחוש לשחק (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

מכבי חיפה ערכה אחר הצהריים את האימון המסכם לקראת משחק העונה מחר (רביעי, 20:45) נגד מכבי תל אביב (שידור ישיר ב-5SPORT). הבשורות הטובות הגיעו מכיוונו של חוסה רודריגס, ששב להתאמן עם חבריו לקבוצה לאחר כשבועיים של היעדרות וצפוי לפתוח בהרכב. לעומתו, אצילי ימתין להזדמנות על הספסל. במקביל, בדומה לאימון הבכורה של עומר אצילי, גם הפעם הוצבו מחסומים ומאבטחים על מנת למנוע מהאוהדים להיכנס למתחם האימונים.

הקשר הספרדי אומנם עדיין מתלונן על כאבים במפשעה ולאנשי הצוות הרפואי יש עוד קצת יותר מ-24 שעות כדי להכשירו, אך רודריגס עצמו הבהיר לצוות המקצועי שהוא לא מוכן להפסיד את המפגש נגד האקסית, ולא מן הנמנע כי יעלה למשחק עם זריקה. איתו, מכבי חיפה תשוב לשלישיית הקישור שהובילה אותה לפסגה עם נטע לביא ומוחמד אבו פאני, שהתאושש מפציעה בכתף וישוב להרכב.

לעומתו, כאמור, הרכש החדש עומר אצילי, יירד לספסל ולא יפתח נגד הקבוצה שהראתה לו הקיץ את הדרך החוצה בעקבות פרשיית "הכדורגלנים והקטינות", זאת לאחר שהיה חלק משמעותי מהזכייה בשתי האליפויות האחרונות שלה.

מעבר לכך יתר ההרכב צפוי להיות זהה לזה שניצח את בני סכנין. אם רודריגס לא יהיה כשיר, ישנה אופציה שדולב חזיזה או צ'ארון שרי יחברו ללביא ואבו פאני במרכז המגרש, ואז יאניק וילדסחוט עשוי לפתוח. יובל אשכנזי נמצא מחוץ לתמונת ההרכב, לאור היכולת הלא משכנעת במשחק נגד בני סכנין, ובמועדון ממתינים לשיפור ביכולתו של הקשר שהצטיין בעונה שעברה.

בצוות המקצועי משדרים עסקים כרגיל, למרות שבתוככם הם יודעים כי ניצחון ירוק, יקרב אותם מאוד לעבר תואר האליפות ויפתח פער של 11 נקודות. עם זאת, ההכנה למשחק זהה למשחקים קודמים ויש ניסיון להוריד לחץ מהשחקנים.

"לא צריך להסביר להם את חשיבות המשחק נגד מכבי ת"א, כמו שלא צריך להסביר להם את החשיבות של כל משחק", אמרו במועדון, ונמנעים מיציאה בהצהרות ורוצים להוכיח על הדשא שהטבלה לא משקרת. "אנחנו צנועים כפי שהיינו מתחילת העונה, נבוא להילחם".

"מי שפייבוריט צריך להוכיח את זה על המגרש ולא בדיבורים. מדובר בשתי קבוצות טובות, אנחנו מכבדים את מכבי ת"א, אבל יש לנו את המטרות שלנו ונבוא להשיג אותן", אמר ברק בכר לקראת ההתמודדות. "לכל משחק יש את העניין המנטלי, גם מול בני סכנין, שלא ידענו אם יהיה משחק או לא, היינו צריכים הכנה מנטלית".

"נצטרך לבוא ולעשות את הדברים שעשינו עד עכשיו העונה, שהביאו אותנו לאן שהגענו ולהיות אגרסיביים. לא חושב שצריך להשוות בין העונה הנוכחית לעונה שעברה", הוסיף בכר וטען: "צריך לפרגן למרקו בלבול ולצוות שעשו עבודה מצוינת והשאירו בסיס מצוין, אבל השנה דברים שונים. הבאנו שחקנים אחרים והליגה שונה".

נטע לביא הוסיף: "לא מסתכלים על ההיסטוריה אלא רק על המשחק הקרוב, צריכים לעשות את העבודה. המאמן מכין אותנו בצורה טובה כמו לכל משחק, מודעים לחשיבות המשחק, אבל לא מסתכלים לטווח הארוך".